REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Kontynuacja Okami... w wersji 'przenośnej'

04.09.2009
12:12
REKLAMA

Wbrew obiegowej opinii stawiającej plotki jako miało wiarygodne
źródło informacji, wręcz odwrotną reputacją dysponują w branży
elektronicznej rozrywki. Dotychczasowe domysły odnośnie kolejnej
części Okami znalazły oficjalne potwierdzenie ze strony Capcomu.
Jednak tym razem baśniowa podróż w klimatach mitologii Kraju
Kwitnącej Wiśni przebiegać będzie wyłącznie na konsoli Nintendo DS.

REKLAMA

Pełny tytuł nowej odsłony brzmi: Okamiden: Chiisaki Taiyo, co oznacza 'ni mniej ni więcej': Okami Legend: The Small Sun. Prace powierzono Motohide Eshiro (znany z serii Onimusha), natomiast reżyserią zajmuje się Kuniomi Matsushita (mający w dorobku m.in. Dino Crisis). Gra ukaże się w przyszłym roku w Japonii, pierwszą otwartą prezentacja przewidziana jest na zbliżające się Tokyo Game Show. Poniżej natomiast krótki trailer z właściwej rozgrywki.

REKLAMA

'Przenośne Okami' fabularnie zostało umiejscowione po wydarzeniach z oryginału. Ponownie zajmiemy się zwalczaniem demonów, kierując nieco młodszą wersją bogini - Chibiterasu.

Pierwowzór wydany na poczciwą PlayStation 2 (a później na Nintendo Wii) okazał się tytułem wyjątkowo oryginalnym, a zarazem niedocenionym. Oryginalnym ze względu na tematykę, rozgrywkę oraz szatę graficzną, stylistyką przywodzącą na myśl The Legend of Zelda: Wind Waker, czy Viewtiful Joe. W ostatecznym rozrachunku (wysokie) recenzenckie noty nie znalazły odzwierciedlenia w ilości sprzedanych kopii. Zaś samo, niezwykle kreatywne studio Clover zostało rozwiązane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA