REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Seriale

Czekasz na finałowy sezon „Gry o tron"? Te książki i gry powinny zaspokoić twój głód przygód w Westeros

Zbliża się finałowy już sezon „Gry o tron". Do premiery zostało zaledwie kilkadziesiąt dni. Jeśli nie możecie się już doczekać i chcielibyście wrócić do tego świata szybciej, to mamy dla was listę tytułów (głównie gier), które umilą oczekiwanie na ulubiony serial. 

11.02.2019
21:51
gra w swiecie gry o tron
REKLAMA
REKLAMA

Planszówka Gra o tron

A gdyby tak spróbować odtworzyć wydarzenia z serialowego hitu w skali makro? Planszowa wersja „Gry o tron” wam na to pozwoli. Gracze (od 3 do 6 osób) zarządzają rodami, które muszą przemieszczać swoje wojska na wielkiej mapie Westeros. To jednak nie wszystko, ważnym elementem rozgrywki jest tutaj licytowanie pozycji na torach, które odpowiadają istotnym dla rozgrywki elementom, na przykład temu, kto zasiada i kto znajduje się najbliżej żelaznego tronu.

Planszowa „Gra o tron” to prawdziwe emocje, choćby dlatego, że gracze w trakcie rozgrywki część swoich działań wykonują w tajemnicy przed innymi. Dodajcie do tego fakt, iż nie da się wygrać, jeśli nie zawiera się przynajmniej tymczasowych sojuszy, a to znowu oznacza, że gracze muszą dogadywać się między sobą i ufać sobie wzajemnie! Fanom serialu od HBO nie muszę przypominać, jak wielu bohaterów się na tym przejechało. Planszówka w doskonały sposób symuluje dworskie machinacje, nietrwałe sojusze i niemalże namawia do zdrady. Tylko dla graczy, którzy potrafią oddzielić to, co dzieje się na stole od prawdziwych relacji międzyludzkich.

Drugą edycję planszowej „Gry o tron” wydała Galakta.

Pieśń lodu i ognia: Gra o tron RPG

gra w swiecie gry o tron

Papierowe RPG-i przeżywają w Polsce prawdziwy renesans. Ostatnio jest to związane z wydaniem podręcznika do gry na bazie prozy Lovecrafta, ale na naszym rynku jest kilka tytułów, które powinny zainteresować fanów innych fantastycznych światów. Przykładem chociażby „Pieśń lodu i ognia: Gra o tron RPG”, która - chociaż ostatnio trudno dostępna - może umilić wam czas w oczekiwaniu na finałowy sezon hitu HBO. Dzięki podręcznikowi zasad możecie wcielić się w bohatera, który będzie musiał poradzić sobie w mrocznym Westeros. Gry fabularne zakładają, że - mówiąc w uproszczeniu – graczy ogranicza tylko wyobraźnia. Za rozgrywkę odpowiada jeden z uczestników nazywany Mistrzem Gry.

Nie powiecie chyba, że nie chcieliście całkiem zanurzyć się w świecie „Gry o tron”. Tu macie taką możliwość. A nawet więcej - bo system pozwala graczom na stworzenie własnego rodu i wzięcie udziału w rozgrywce o najważniejsze krzesło w królestwie.

„Pieśń lodu i ognia: Gra o tron RPG - Księgę Zasad” i „Pieśń lodu i ognia: Gra o tron RPG - Przewodnik po Westeros” wypuściło wydawnictwo Fajne RPG.

gra w swiecie gry o tron

A gdyby tak na chwilę zapomnieć o Deanerys i jej przesadnie długiej drodze do Westeros i przenieść się do czasów zamierzchłych. W swojej kronice pod tytułem „Ogień i krew” Martin skupia się na losach rodu Targaryenów. W Polsce książka została wydana w dwóch tomach, a pierwszy opowiada o stu latach panowania jeźdźców smoków - od Aegona Zdobywcy do Viserysa I. To pozycja o tyle ważna, że nadaje tło temu, co aktualnie dzieje się w serialu. Świat Martina jest przecież wypełniony po brzegi bohaterami, wydarzeniami i już czytając „Pieśń lodu i ognia” widać było, iż autor przemyślał swój twór. A fani będą musieli składać go z kolejnych elementów. „Ogień i krew” to nowy kawałek układanki.

Oba tomy wydało Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Reigns: Game of Thrones

Nazwana przez Szymona „Tinderem dla królów i królowych”. Głównie dlatego, że podstawowa mechanika opiera się na podejmowaniu decyzji, przesuwając kolejne karty w lewo lub w prawo. „Reigns: Game of Thrones” pozwala nam wcielić się w jednego z bohaterów serialu wkrótce po zakończeniu wojny o tron. To od nas zależy, kim zagramy i jak będziemy zarządzać tym brutalnym i targanym różnymi wichurami królestwem. Gra nie jest łatwa... albo inaczej – jest bezwzględna. Podejmując różne decyzje musimy manewrować między siłą, pieniędzmi, wiarą i popularnością. Jeśli choćby jeden z parametrów spadnie do zera lub urośnie ponad miarę, to nasz bohater... zostaje zabity. My zaś jesteśmy zmuszeni wybrać nowego władcę. Gra oczywiście nie ma wiele wspólnego z fabułą serialu lub książek.

„Reigns: Game of Thrones” dostępne jest na urządzenia z systemami Android i iOS.

Game of Thrones - gra od Telltale

REKLAMA

Fani interaktywnych seriali z pewnością znają ten tytuł, a jeśli widzowie serialu od HBO nie wiedzą w czym rzecz, to spieszę z tłumaczeniem. „Game of Thrones” od Telltale to gra w świecie „Gry o tron”, która mocno związana jest z fabułą serialu. Naszym zadaniem będzie kierowanie losami członków rodu Forresterów z Północy. Ten niewielki klan opowiedział się po stronie Robba Starka. Teraz, gdy król stracił głowę w trakcie Krwawych Godów, rodzina znajduje się w dość trudnej sytuacji. Władzę nad regionem przejęli Boltonowie, a Forresterowie muszą odnaleźć się w zupełnie nowych warunkach politycznych. Czy uda im się przetrwać ten trudny czas? Cóż, to zależy od graczy.

W „Game of Thrones” zagracie na konsolach i urządzeniach mobilnych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA