REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nieznane zdjęcie z życia księżnej Diany trafiło na aukcję. Kosztuje majątek

Księżna Diana odkąd tylko zaistniała w świadomości ludzi, była nieustająco fotografowana. Wciąż na rozmaite aukcje trafiają pamiątki z jej życia, m.in. przedmioty, biżuteria czy ubrania. Teraz na nową aukcję trafiła nieznana dotąd fotografia Diany z okresu, gdy była nastolatką. Nowy nabywca pamiątki zapłacił krocie.

18.12.2023
16:51
Księżna Diana zdjęcie Shutterstock
REKLAMA

Księżna Diana, nazywana Królową Ludzkich Serc, fotografowana była niemal non stop. Jej życie skończyło się głównie przez paparazzi, którzy śledzili jej każdy krok, doprowadzając do wypadku samochodowego w Paryżu.

REKLAMA

Nieznane dotąd zdjęcie księżnej Diany trafiło na aukcję

Po śmierci Diany na aukcje trafiało wiele różnych pamiątek: ubrań, zdjęć czy osobistych przedmiotów, osiągając zawsze astronomiczne ceny. Teraz, jak donoszą zagraniczne media na aukcję trafiło rodzinne zdjęcie księżnej z okresu, gdy była bardzo młoda. Fotografia pochodzi z 1978 roku i zrobiona została na ślubie starszej siostry Diany, Jane Spencer, która poślubiła swojego ukochanego, Roberta Fellowesa. Księżna Diana była jedną z druhen na jej ślubie.

Więcej o księżnej Dianie przeczytasz w Spider's Web:

Na fotografii Diana ma na sobie długą wzorzystą suknię, a w dłoni trzyma bukiet czerwonych róż. Na zdjęciu pozuje też brat Diany - Charles Spencer. To rodzinne zdjęcie trafiło na aukcję Hansons Auctioneers w Etwall. Warto też dodać, że Diana przed laty wysłała tę właśnie fotografię do królewskiego projektanta mody Billa Pashleya, który zadbał o jej wygląd podczas miesiąca miodowego.

REKLAMA

Zdjęcie z księżną Dianą warte ponad 35 tysięcy złotych

Pashley zmarł w 2014 roku, a teraz jego rodzina wystawiła na aukcję wyjątkowe archiwum, w tym zdjęcie z księżną Dianą. Nowy nabywca zapłacił za nie sporą gotówkę, bo aż 7 tys. funtów, czyli ponad 35 tys. zł. To jeszcze nie wszystko, gdyż na licytację trafiło też 13 rodzinnych świątecznych kartek, które swego czasu księżna wysyłała do zaprzyjaźnionego projektanta. Ci, którzy mają ochotę podejrzeć fabularyzowane życie rodziny królewskiej, wciąż mogą oglądać 6. sezonów "The Crown", dostępnych na Netfliksie. Niedawno na platformie zagościła druga część ostatniego sezonu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA