REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Ten program TVP był bardzo mroczny, lecz niósł pomoc innym. Po 27 latach schodzi z anteny

Ten program z pewnością uchodzi za jeden z najmroczniejszych formatów TVP, ale również i niosących pomoc. Mowa o "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie", który emitowany był na antenie Telewizji Polskiej przez 27 lat. Program od stycznia 2024 roku kończy swoją emisję.

19.12.2023
12:39
Ktokolwiek widział ktokolwiek wie TVP
REKLAMA

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" to program emitowany od 27 lat na antenie Telewizji Polskiej. Choć jego tematyka była dość mroczna, ciężka i smutna, "Ktokolwiek widział" niósł również pomoc innym, nagłaśniając informacje o zaginięciu ich bliskich, ale też i wsparcie w najtrudniejszych momentach. Pomaganie bliskim zaginionym w programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" dobiegło końca, , gdyż po 27 latach program schodzi z anteny. Powodem są oszczędności Telewizji Polskiej.

REKLAMA

Więcej o TVP przeczytasz w Spider's Web:

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" schodzi z anteny TVP po 27 latach.

Na Facebooku programu pojawiła się informacja , iż z przyczyn niezależnych TVP nie planuje dalszego finansowania działań programu w 2024 roku.

Otrzymaliśmy informacje, że z przyczyn niezależnych od naszej redakcji, Telewizja Polska nie planuje dalszego finansowania naszych działań w roku 2024 r.” - Decyzja, która zapadła nie tylko wiążę nam ręce co do dalszych działań, ale jest dla nas niezrozumiała i druzgocąca. Nadal wierzymy, że w Telewizji Publicznej jest jeszcze miejsce dla programów niosących realną pomoc

czytamy.

Twórcy programu przypomnieli, że przez wiele lat emisji programu, tysiące widzów otrzymało pomoc w nagłośnieniu informacji o zaginięciu ich bliskich oraz wsparcie w wielu trudnych momentach. Podkreślono też, że choć wiele spraw zaginięć wciąż nie udało się wyjaśnić, przekazywanie informacji przez program zadziałało i ma duży sens.

Wiemy, że wiele spraw zaginięć nadal nie udało się wyjaśnić, a przed nami jest jeszcze sporo pracy. Jesteśmy pierwszym i jedynym programem w całości poświęconym tematyce zaginięć w Polsce. Nie raz udowodniliśmy, że przekazywanie informacji przez nasz program ma sens i działa. Wiele spraw udało się rozwiązać dzięki Waszemu zaangażowaniu

czytamy.

Aktualnie program obecny jest na ramach pasma wspólnego TVP3 w soboty o godz .22:55. Ostatnie wydanie ma być wyemitowane 30 grudnia. Misyjnego formatu TVP nie ma z kolei w ramówce stacji na pierwsze trzy tygodnie stycznia. Powodem zdjęcia z anteny programu są cięcia w Telewizji Polskiej. Z początkiem stycznia z ramówki TVP3 znikną m.in. pasmo „TVP3 Info” i „Express Regionów”, a z TVP Historia - teleturniej „Giganci historii”. To część planu oszczędnościowego Telewizji Polskiej.

REKLAMA

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" zadebiutował we wrześniu 1996 roku

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" zagościł na antenie TVP we wrześniu 1996 roku. Format wymyślił Andrzej Minko, który zaprosił do współpracy reportera Gazety Wyborczej - Wojciecha Tochmana. Prace nad konstrukcją formatu dziennikarze prowadzili od kwietnia 1996 roku do września tego samego roku. Głównym zadaniem programu było pomaganie rodzinom osób zaginionych w poszukiwaniu ich bliskich. W programie zawsze było też miejsce na materiały reporterskie, rozmowy z rodzinami oraz bliskimi poszukiwanych. W każdym wydaniu programu przedstawiano od 4 do 6 spraw.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA