REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dobra wiadomość dla fanów "Star Wars". Nagradzani twórcy jednego z najlepszych seriali ostatnich lat napiszą "Lando"!

O serialu skupionym na postaci Lando Calrissiana po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2020 roku, jednak w międzyczasie temat całkowicie ucichł, a większość fanów "Star Wars" pogodziła się z tym, że produkcja najpewniej nigdy nie powstanie - nie byłby to zresztą pierwszy anulowany projekt z uniwersum. A jednak! Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że serial wciąż jest w planach - teraz natomiast dowiedzieliśmy się, kto go stworzy. Jest się czym ekscytować.

31.07.2023
17:21
lando serial star wars donald glover scenariusz gwiezdne wojny
REKLAMA

Nowe zakulisowe informacje sprawiły, że oczekiwania względem serialu "Lando" znacząco wzrosły. Serwis Deadline donosi, że Justin Simien ("Nawiedzony dwór") nie jest już głównym twórcą i scenarzystą produkcji z uniwersum "Star Wars". Dla wielu rozczarowanych nowym filmem widzów jest to naprawdę dobra wiadomość.

Tym bardziej, że podmieniono go na naprawdę mocne nazwiska. Okazało się, że scenariusze do wszystkich odcinków serii napiszą bracia Donald i Steven Glover, odpowiadający za znakomity "Rój" oraz, przede wszystkim, wybitną "Atlantę" - wielokrotnie nagradzaną (Emmy, Złote Globy) i bardzo wysoko ocenianą produkcję, którą wielu dziennikarzy okrzyknęło jednym z najlepszych i najważniejszych seriali dekady.

REKLAMA
Lando

Lando: Donald Glover napisze serial, w którym gra główną rolę

Donald wciela się też w postać głównego bohatera (zagrał go już w filmie o przygodach młodego Hana Solo). Starszy z braci jest bardzo cenionym i wszechstronnym artystą - doskonale radzi sobie również jako scenarzysta, reżyser, producent i muzyk (znany również jako Childish Gambino).

Deadline podaje, że Simien przestał mieć związek z projektem w 2022 roku; nowi scenarzyści dogadali się z Lucasfilmem jeszcze przed wybuchem strajku scenarzystów. Inna sprawa, że bracia nie zaczęli jeszcze pisać serialu, w związku z tym prace nad produkcją nie mogą ruszyć pełną parą. Gloverowie będą mogli usiąść do pisania dopiero po zakończeniu protestów, które mogą potrwać rekordowo długo. Póki co żadna ze stron nie zamierza odpuścić.

Czytaj także:

REKLAMA

Lando Calrissian to człowiek pochodzący z planety Socorro. Był administratorem Miasta w Chmurach i generałem Sojuszu Rebeliantów. Miał wiernego cyborga Lobota. W pewnym momencie wszedł w posiadanie słynnego Sokoła Millenium, którym latał po całej galaktyce. Później poznał Hana i zagrał z nim w Sabaka, gdzie stawką był statek. Wygrał dzięki oszustwu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA