REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Widzowie na całym świecie pytają o zakończenie 6. odcinka "The Last of Us". Odpowiadamy

Serial "The Last of Us" powoli zbliża się ku końcowi. 6. odcinek produkcji był jednym z bardziej stonowanych, co nie oznacza, rzecz jasna, że tym razem nie angażował emocjonalnie. Jego zakończenie zdecydowanie należy do najintensywniejszych - to cliffhanger, nad którym warto się pochylić. Uwaga: spoilery!

20.02.2023
15:03
last of us odcinek 6 zakończenie joel
REKLAMA

Zakończenie 6. odcinka serialu "The Last of Us" od HBO Max sprawiło, że widzowie masowo zaczęli szukać w sieci odpowiedzi na pytanie: "Czy Joel umiera?". Nowy epizod - podobnie jak czwarta odsłona - ponownie redukuje ekranowy czas wątków pobocznych i skupia się przede wszystkim na parze głównych postaci.

REKLAMA

Joel i Ellie podróżują do Wyoming w nadziei na odnalezienie Tommy’ego; dwójka ocalałych coraz głębiej zastanawia się nad swoją relacją i nad tym, jak daleko są gotowi się posunąć, by zapewnić ludzkości lekarstwo.

Odcinek skupia się na lękach mężczyzny, który nie obawia się własnej śmierci, ale śmierci nowej podopiecznej - owszem. Pojmuje, że zamiast próbować chronić Ellie przed wszystkim (co - z racji wieku - będzie mu wychodziło coraz gorzej), powinien raczej nauczyć ją, jak przetrwać na własną rękę. Tym bardziej, że nastolatka wykazuje olbrzymi potencjał i świetnie radzi sobie z samoobroną. 

The Last of Us, odcinek 6. Czy Joel umrze?

REKLAMA

Nie obawiajcie się - serial "The Last of Us" pozostaje wierny oryginałowi i mimo poszczególnych modyfikacji czy wprowadzenia nowych wątków i postaci, nie zamierza nagle naruszać rdzenia tej opowieści. Twórcy mają jeszcze sporo do opowiedzenia o serialowym Joelu.

Fakt, że Joel został ciężko ranny, to kolejne istotne wydarzenie, które znacząco wpłynie na relację i sposób rozumowania bohaterów. Oto spełniają się największe obawy mężczyzny - nie udało mu się obronić, a teraz być może Ellie będzie musiała radzić sobie sama. Nastolatka też zdaje sobie sprawę, że Joel naprawdę jest jej niezbędny - potrzebuje go, by przeżyć. Przyznaje to na głos i płacze.

Teraz przyszedł czas, by opowieść skupiła się na dziewczynce - zdradziła nam kilka szczegółów z jej przeszłości, pokazała, przez co musiała przejść i raz jeszcze zmusiła do samodzielności. Zaistniała sytuacja odwróci role i sprawi, że tym razem to Ellie będzie musiała zaopiekować się Joelem. Jeśli się jej powiedzie, Joel otrzyma emocjonalne narzędzia do walki z paraliżującym go strachem. W epizodzie 7. zobaczymy wątki z dodatku "Left Behind". Do końca zostały już tylko trzy odcinki.

The Last of Us - odcinek 7.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA