REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Leonardo DiCaprio ponownie u Tarantino. Aktor wystąpi w filmie o Charlesie Mansonie

Leonardo DiCaprio wystąpi w filmie o psychopatycznym mordercy. Aktor przystał wreszcie na ofertę Quentina Tarantino.  Będzie to druga okazja do współpracy obu dżentelmenów.

12.01.2018
22:14
Leonardo DiCaprio - Manson
REKLAMA
REKLAMA

Dwa miesiące temu pojawiły się plotki, jakoby laureat Oscara miał ponownie przystąpić do współpracy z Tarantino. Według ówczesnych doniesień Leonardo był przymierzany do roli w filmie o seryjnym mordercy Charlesie Mansonie. Teraz już wiadomo, że aktor ostatecznie zgodził się wystąpić w najnowszym filmie reżysera Pulp Fiction.

DiCaprio pracował już z reżyserem na planie Django.

Tym razem wcieli się w starzejącego się aktora. Trudno jednoznacznie wskazać, o kogo może chodzić, jako że wśród ofiar Rodziny Mansona nie było żadnego artysty scenicznego. Ostatni filmowy występ DiCaprio miał miejsce w 2015 roku. Wówczas zagrał główną rolę w Zjawie, która przyniosła mu upragnionego Oscara.

Ciągle trwają rozmowy nad zaangażowaniem do projektu Margot Robbie. Aktorka miałaby wcielić się w postać Sharon Tate, najgłośniejszej ofiary morderstwa grupy Mansona. Ponadto wśród kandydatów do obsadzenia innych ról wymienia się Brada Pitta i Toma Cruise’a.

Charles Manson - film Leonardo DiCaprio class="wp-image-124858"

W sierpniu 1969 tzw. Rodzina – grupa młodych kryminalistów, zainspirowana przez Charlesa Mansona – włamała się do willi Romana Polańskiego w Cielo Drive w Kalifornii.

Dokonano wówczas morderstwa Sharon Tate, aktorki i żony reżysera, będącej w dziewiątym miesiącu ciąży. Oprócz niej zginęło czworo przyjaciół małżeństwa, którzy akurat przebywali w gościnie. Za skłonienie innych do zbrodni Manson został skazany na dożywocie. Zmarł w więzieniu 19 listopada zeszłego roku.

REKLAMA

Akcja filmu ma toczyć się w różnych liniach czasowych. Tarantino nie tylko napisze scenariusz i wyreżyseruje obraz, ale będzie też jego producentem. Obowiązkami podzieli się z Shannon McIntosh, z którą współpracuje od lat, oraz Davidem Heymanem, odpowiedzialnym za serię o Harrym Potterze. Zdjęcia mają ruszyć w tym roku. Jest to pierwsze dzieło Tarantino, w którym udziału nie weźmie Weinstein Company. Dystrybucją filmu zajmie się Sony.

Obraz trafi do kin 9 sierpnia 2019. W 50. rocznicę morderstwa Sharon Tate i jej przyjaciół.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA