REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Casey Affleck o świecie bez kobiet. Zwiastun filmu „Light of My Life”

W sieci zadebiutował pierwszy oficjalny zwiastun filmu w reżyserii Caseya Afflecka, „Light of My Life”. Dzieło opowiadaj o postapokaliptycznym świecie, w którym w wyniku groźnej choroby wyginęła ponad połowa społeczeństwa, głównie kobiety.

24.07.2019
21:33
light of my life trailer
REKLAMA
REKLAMA

Casey Affleck wciela się w rolę ojca, który wraz ze swoją kilkuletnią córką musi przetrwać w groźnych warunkach nękanego chorobami świata. Dziewczynka musi zaś udawać chłopca i na każdy możliwy sposób chronić się przed groźnym niewidzialnym zagrożeniem, które doprowadziło do zagłady ludzkości.

Film zadebiutował podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Berlinie i zyskał przychylność krytyków. Początkowo wzbudził także pewne zdziwienie. Krytycy szybko wynotowali, że to całkiem intrygujące, że film Afflecka, do którego aktor napisał też scenariusz, opowiada o świecie bez kobiet. Powoływali się wtedy na szczególną sytuację, w której znalazł się aktor kilka miesięcy wcześniej. Affleck pojawił się bowiem na ustach mediów w sprawie pozasądowych rozstrzygnięcięć afer związanych z ruchem #MeToo. Cień podejrzeń o niestosowne zachowanie wobec kobiet był wyjątkowo długi, a plotki związane z domniemaną przyczyną tych porozumień wyjątkowo głośne. Niektórzy zwrócili uwagę, że to ciekawy „zbieg okoliczności”, że mniej więcej w tym czasie reżyser napisał właśnie tego rodzaju historię.

„Light of My Life” chwalone jest jednak za kreacje aktorskie centralnej dwójki postaci, a także za specyficzne, sączące się i powolnie budowane napięcie.

REKLAMA

Zwiastun obrazu przypomina też nieco niedawny film Debry Granik „Zatrzyj ślady”, nie tyle swoim klimatem, co sposobem prowadzenia głównego wątku.

Film trafi do amerykańskich kin (oraz na amerykańskie platformy VOD) już 9 sierpnia. Polska data premiery jest w tym momencie nieznana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA