REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Oto Madame Web i pajęcze bohaterki na pierwszym zwiastunie filmu z uniwersum Spider-Mana

„Madame Web” to nowy film od Studia Sony, będący kolejną odsłoną mini-Spiderwersum, czyli Spider-Man Universe (które obejmuje też produkcje „Venom”, „Morbius” czy „Kraven Łowca”) - dziś do sieci nareszcie trafił pierwszy zwiastun widowiska. W głównych rolach zobaczymy m.in. Dakotę Johnson i Sydney Sweeney.

15.11.2023
16:59
madame web film zwiastun trailer ezekiel sims julia carpenter marvel spider man
REKLAMA

Po czterech latach od chwili, kiedy do mediów trafiły pierwsze informacje o planach na film „Madame Web”, do sieci nareszcie trafił pierwszy zwiastun produkcji. Ogłoszenie obrazu poświęconego tej właśnie postaci było dość zaskakujące - w końcu Madame Web jest mniej znaną postacią związaną z Peterem Parkerem. Co więcej, zatrudnienie Dakoty Johnson sugerowało przedstawienie jej innej wersji - przecież ta stworzona przez Denny'ego O'Neila i Johna Romitę Jra postać tradycyjnie w komiksach występuje pod postacią kobiety z niepełnosprawnością w starszym wieku.

Cassandra Webb była mutantką pozbawioną wzroku, sparaliżowaną od pasa w dół i cierpiącą na miastenię, ponadto żyła wyłącznie dzięki podpięciu do specjalnej aparatury w kształcie pajęczej sieci. Dzięki swoim zdolnościom przewidywania przyszłości i telepatii doradzała Spider-Manowi, aż do swojej śmierci, kiedy to przekazała swoje moce drugiej Spider-Woman. Tak czy inaczej, nigdy nie wydawała się postacią stworzoną do działania na pierwszym planie, jednak z jakiegoś powodu Sony postanowiło opowiedzieć o jej młodości, o której fani komiksów nie wiedzą zbyt wiele.

Czytaj więcej o kinie superbohaterskim na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Madame Web - zwiastun filmu Sony i Marvela

REKLAMA
Madame Web

Co wiemy o fabule „Madame Web”? Rzecz w tym, że niewiele. Młodsza wersja wspomnianej postaci jest ratowniczką medyczną, która wchodzi w posiadanie zdolności przewidywania przyszłości. Na jej drodze stanie obdarzony pajęczymi zdolnościami Ezekiel Sims (w tej roli Tahar Rahim), a kolejne wydarzenia zmuszą ją do stawienia czoła odkryciu wydarzeń z przeszłości. U boku kobiety stanie m.in. Julia Carpenter, która później przyjmie miano Spider-Woman. Reżyserką produkcji jest S.J. Clarkson. Studio zapowiada thriller pełen suspensu, który modyfikuje gatunek typowy dla komiksowego kina genezy.

Madame Web: premiera 16 lutego 2024 roku w kinach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA