REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Madonna znów stanie za kamerą. Taking Flight opowie niezwykłą historię baletnicy

Madonna kolejny raz stanie za kamerą pełnometrażowego filmu. Tym razem piosenkarka przeniesie na ekran historię życia pochodzącej z Sierra Leone baletnicy Michaeli DePrince.

14.03.2018
12:18
Madonna Taking Flight
REKLAMA
REKLAMA

Świat kina to dla artystki nie pierwszyzna. Madonna zagrała w kilkunastu produkcjach, takich jak Śmierć nadejdzie jutro, Cztery pokoje czy Evita, która przyniosła jej Złotego Globa. Ponadto piosenkarka często występowała jako ona sama. Nieobca jest jej także rola reżyserki; w 2008 r. nakręciła Mądrość i seks, a trzy lata później W.E. Królewski romans. Teraz artystka przymierza się do prac nad kolejnym filmem.

Madonna będzie autorką dramatu Taking Flight.

Fabuła filmu zostanie oparta na historii 23-letniej Michaeli DePrince, solistki Holenderskiego Baletu Narodowego. Baletnica przyszła na świat jako Mabinty Bangura w rozdartym wojną domową Sierra Leone. Gdy miała trzy lata, jej ojciec został zastrzelony przez żołnierzy Zjednoczonego Frontu Rewolucyjnego. Tydzień później z powodu gorączki i głodu zmarła matka dziewczynki.

Dziecko trafiło do sierocińca, gdzie było źle traktowane z powodu bielactwa nabytego, traktowanego w tamtejszej kulturze jako przekleństwo. W wieku czterech lat została adoptowana przez amerykańskie małżeństwo Charlesa i Elaine DePrince’ów. W 2012 r. wystąpiła w filmie dokumentalnym First Position, a w wieku 17 lat zaliczyła profesjonalny debiut w południowoafrykańskim Joburg Ballet.

Wytwórnia MGM rozpoczęła przygotowania do filmu już w 2015 r.

REKLAMA

Wtedy to przedsiębiorstwo nabyło prawa do adaptacji książki Taking Flight: From War Orphan to Star Ballerina autorstwa Michaeli i Elaine DePrince. Za scenariusz odpowiedzialna jest Camilla Blackett, która wcześniej pracowała nad serialem Newsroom czy Skins. W ekipie producenckiej znaleźli się m.in. Leslie Morgenstein (Plotkara, Pamiętniki wampirów), Ben Pugh (Autopsja Jane Doe) czy Guy Oseary, z którym Madonna współprodukowała obie części Agenta Cody’ego Banksa.

Na razie nie wiadomo, kogo zobaczymy na ekranie. Nieznana jest także data premiery Taking Flight.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA