REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Mahjong, Solitaire oraz Minesweeper z Windows 8 w końcu wylądowały na Windows Phone 8!

Kafelkowe gry wszyte w system operacyjny Windows 8 należą do naprawdę udanych. Pasjans, Saper czy Pinball tworzyły część historii komputerowej rozgrywki, czy się to komuś podoba, czy nie. Po długim okresie oczekiwania gigant z Redmond dokonał kolejnego kroku w celu ujednolicenia swoich systemów operacyjnych. Od teraz w Mahjonga, Pasjansa i Sapera w wersji modern może zagrać każdy posiadacz Windows Phone 8!

02.01.2014
15:48
Mahjong, Solitaire oraz Minesweeper z Windows 8 w końcu wylądowały na Windows Phone 8!
REKLAMA
REKLAMA

Dlaczego tak cieszy mnie ta wiadomość, skoro w Sklepie Windows można znaleźć wiele znacznie bardziej rozbudowanych alternatyw dla tych trzech aplikacji? Przecież gry logiczne od zawsze stanowiły lwią część mobilnych platform cyfrowych dystrybucji.

microsoft mahjong

Mimo tego, Microsoft Studios odwaliło kawał bardzo dobrej roboty, przygotowując kaflowe produkcje, które witały nowych użytkowników Windowsa 8.

Taptiles, Pasjans, Saper czy Mahjong, produkcje Microsoftu posiadały niezwykle spójny rys artystyczny, doskonale współgrając z Modern UI. Powiewem świeżości była również synchronizacja z Xbox Live. Od teraz każdy podpierający brodę przy biurku, zabijający czas w pracy na Pasjansie, mógł podreperować swój Gamerscore, układając karta na karcie. Zielone paski z kolejnymi punktami u góry ekranu wskazywały odległy kierunek, jaki wyznaczył sobie Microsoft – ujednolicenie.

microsoft saper

Dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnego małego kroczku na drodze tego procesu. Kaflowy Pasjans, Saper oraz Mahjong pojawiły się w Sklepie Windows dla urządzeń z Windows Phone 8. Chociaż dotykowe edycje tych aplikacji nie działają już tak intuicyjnie, jak w przypadku kombinacji myszki i klawiatury, znana i lubiana jakość Microsoft Studios pozostała. Niestety, dotykowe funkcje nie zawsze zdają egzamin, co czuć zwłaszcza podczas rozgrywki w kultowego Sapera. Zaznaczanie „flag” symbolizujących potencjalne lokalizacje min to mordęga, biorąc pod uwagę nieustanne przełączanie się między trybem oznakowania oraz trybem odsłaniania pól.

microsoft soilitare

Niewiele lepiej jest podczas zabawy w Mahjonga. Tam każda zaznaczona tabliczka automatycznie przestaje być podświetlona, jeżeli tylko poruszymy kamerą, czy to ją przybliżając, czy oddalając. To jednak mankamenty, które nie przysłaniają ogólnego odbioru kolekcji Microsoft Studios w wydaniu na Widnows Phone 8.

microsoft mahjong 2

Te jest z kolei bardzo dobre. Gignant z Redmond dokonał kolejnego małego kroczku w odpowiednim kierunku. Pytanie, które za każdym razem zadawałem sobie grając w katalog gier z Redmond znalazło w końcu swoją odpowiedź. Już nie muszę się zastanawiać „dlaczego tego nie ma na Windows Phone?”. Jest, w dodatku w świetnej jakości.

REKLAMA

Każda z tych gier jest w pełni darmowa i wciąga jak piaski, także dla posiadaczy sprzętów z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu jest to po prostu pozycja obowiązkowa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA