REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się
  4. Dramy /

Mieszkańcy Lubina żądają odwołania koncertu Malika Montany. Wszystko to w trosce o dzieci

Po tym, gdy okazało się, że na Dniach Lubina jednym z wykonawców ma być Malik Montana, mieszkańcy miasta zaczęli protestować. "Gdy wchodzisz na serwis tekstowo.pl i szukasz tekstów Malika Montany, serwis pyta - czy masz ukończone 18 lat? Dzieci na Dniach Lubina nikt o to nie zapyta" - pisze jedna z mieszkanek Lubina.

16.05.2023
12:25
Mieszkańcy Lublina żądają odwołania koncertu Malika Montany. Wszystko to w trosce o dzieci
REKLAMA

Nie chcieli Malika w Poznaniu, nie chcą go również w Lubinie. Ogłoszenie Malika Montany jako jednego z artystów na miejskim festynie wzbudziło lawinę kontrowersji, zwłaszcza wśród rodziców, którzy oburzali się, że na rodzinnym wydarzeniu dzieci będą świadkami występu mężczyzny, który rapuje o lizaniu banana, wciąganiu kokainy i wiadomo, o czym. Koncert rapera ma zacząć się wyjątkowo wcześnie, bo w sobotę o godzinie 18:00. Swoje zdanie wyraziła jedna z mieszkanek Lubina, która na Facebooku trafnie podsumowała całą sytuacją związaną z Montaną.

REKLAMA

Lubin nie chce Malika na Dniach Lubina

To "Adwokat Diabła" pokrył się potrójną platyną. I to Malik Montana wystąpi na naszej lubińskiej scenie w sobotnie popołudnie - poinformowali organizatorzy Dni Lubina, które odbędą się 23 i 24 czerwca, zamykając tym samym rok szkolny i rozpoczynając okres wakacyjny, co oznacza, że na Dniach Lubina z pewnością pojawi się mnóstwo młodzieży, by świętować zakończenie roku szkolnego.

Na Dniach Lubina pojawić się ma Malik Montana

Świadomi dosyć nietypowego i kontrowersyjnego połączenia, mieszkańcy Lubina zaczęli reagować, pisząc pod postem:

Na czym polega artyzm tego wykonawcy? Naprawdę nie ma na polskiej scenie artystów z tego gatunku, których warto zaprosić? Przedmiotowe traktowanie kobiet i poniżające teksty... Organizatorze chciałbyś, żeby ktoś w taki "artystyczny" sposób odzywał się do Twojej córki/siostry/koleżanki?

Krok dalej poszła jedna z mieszkanek Lubina, która na Facebooku opublikowała długi post, apelujący o odwołanie Malika Montany z Dni Lubina, argumentując, dlaczego raper nie powinien pojawić się na nadchodzących Dniach Lubina:

Gdy wchodzisz na serwis tekstowo.pl i szukasz tekstów Malika Montany, serwis pyta - czy masz ukończone 18 lat? Dzieci na Dniach Lubina nikt o to nie zapyta. (...) Malik rymuje o brutalnym, poniżającym seksie. Drwi z kobiet, a gdy któraś punktuje go za seksizm, odpisuje "pokaż cycuszki" lub urządza lincz w mediach społecznościowych. Ujawnił adres chłopaka, który miał go opluć na koncercie, groził, że wysyła do niego "Armię Malika". Zastraszanemu fanowi kazał nagrać i upublicznić upokarzające wideo, dopiero wtedy mu wybaczył

- napisała.

I rzeczywiście, nieprzyjemna akcja z jednym z fanów, który opluł go na koncercie, stała się jedną z przyczyn, dla których organizatorzy poznańskich Juwenaliów zdecydowali się na to, by skreślić Malika z listy wykonawców. Montana najwyraźniej nie ma się już gdzie podziać, jednak zapewnianie mu miejsca na rodzinnym festiwalu jest po prostu nieodpowiednie.

REKLAMA

Autorka posta pisze także, że menadżer Malika zapewnia, iż raper będzie grał same delikatne kawałki. Zadanie dla ochotnika - mówi mieszkanka Lubina - znaleźć 10 kawałków Malika, które są odpowiednie dla dzieci i młodych osób nastoletnich.

Jedna z mieszkanek Lubina wyraziła swoją opinię na temat uczestnictwa Malika Montany na miejskim festynie
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA