REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Marcowe gody w PlayStation Plus, czyli darmowe gry do pobrania!

Sony nie zasypuje gruszek w popiele i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami udostępniło za darmo dla graczy dysponujących kontem PlayStation Plus kilka mocnych jak pięść Artura Szpilki gier. Dziś szczęśliwy dzień dla właścicieli PlayStation 3 i PS Vita.

06.03.2013
21:04
PlayStation Plus, czyli darmowe gry - splay.pl
REKLAMA

Już dzisiaj posiadacze PS3 mogą uraczyć się Mass Effectem 3, Joe Danger 2 i Dead or Alive 5. Z kolei właściciele handhelda Sony muszą jeszcze trochę poczekać. 13 marca pobiorą na PS Vita groźne Metal Gear Solid HD Collection, natomiast tydzień później Puddle w płynie. Warto przy okazji przypomnieć, że pod koniec lutego Sony obniżyło o 40% cenę za Far Cry 3.

REKLAMA

Swoją drogą, niecałe dwieście złotych za usługę PlayStation Plus to naprawdę dobra cena. Tyle wynosi roczny abonament, czyli miesięcznie nieco powyżej 16 złotych. Mniej niż dwie dyszki za trzy niezłe gry w miesiącu to cholernie dobra propozycja (tzw. „gra miesiąca” oraz 2 tytuły, które zostają co cztery tygodnie wymienione z puli dostępnych gier). W sumie wychodzi 45 gier na rok za wspomniane 200 złotówek, nie wspominając przecież o innych atrakcjach, jak np. ponad 70% przecenach, czy gorących betach gier do zassania. Jeśli ktoś jeszcze nie zastanawiał się nad PSP od Sony, może właśnie teraz warto o tym pomyśleć.

I jeszcze szybko dwa słowa o powyższych hitach. Mass Effect 3 nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Wojna o Ziemię rozpoczęła się już marcu ubiegłego roku i wciąż potrzeba chętnych do wykończenia przebrzydłych Żniwiarzy. Witamy na pokładzie.

Mniej znaną grą jest Joe Danger 2: The Movie, zabawna zręcznościówka o przygodach zawodowego kaskadera. W drugiej części gry studia Gello Games, tytułowy Joe Danger używa plecaka odrzutowego, wsiada na motocykl, skuter śnieżny oraz wózek na szynach. Ryzykanckie zjazdy na łeb na szyję to ulubiona technika Joe Dangera. Warto do niego dołączyć i przy okazji dobrze się zabawić.

joe-danger

Na tapecie mamy jeszcze logiczną grę dla osób, których ciągnie do wody jak żabę do kałuży. W Puddle podstawowe zadanie polega na przelaniu pewnej ilości cieczy z jednego końca mapki na drugi. Teoretycznie brzmi to równie prosto jak setka wódki w barze, ale w rzeczywistości może okazać się wyzwaniem przekraczającym IQ przeciętnego gracza. Świetna łamigłówka i do tego dość niepokojąca. Jedno z zadań polega np. na przeprowadzeniu kropli połkniętej przez człowieka. No dobra, oczywiście nie do końca jej drogi.

REKLAMA
Puddle_1

I jeszcze jedno. Z dotychczasowej oferty zniknie Wipeout 2048, z którym pożegnamy się 13 marca, oraz Lumines: Electronic Symphony, który zakończy żywot w usłudze PlayStation Plus 20 marca. Trzeba o tym pamiętać, żeby potem nie było płaczu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA