REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. YouTube

"Marsjanin" najlepszą komedią 2015 roku? To możliwe!

Niemałe zdziwienie wywołała nominacja do Złotych Globów filmu "Marsjanin" w kategorii najlepsza komedia lub musical. Produkcja, która ostatecznie zdobyła statuetkę, została zestawiona z takimi obrazami jak "Joy", "Wykolejona", "Agentka" i "The Big Short". Cóż, okazuje się, że w Hollywood nie mogą się mylić, a "Marsjanin" rzeczywiście może być potraktowany jak komedia.

19.01.2016
12:30
"Marsjanin" najlepszą komedią 2015 roku? To możliwe!
REKLAMA
REKLAMA

W Sieci pojawiło się wideo z fragmentami filmu "Marsjanin". Choć wydaje się to niemożliwe, wystarczyło podłożyć śmiech z offu i produkcja w reżyserii Ridleya Scotta rzeczywiście potrafi rozśmieszyć. Materiał bawi na kilku płaszczyznach. Po pierwsze, do roześmiania zmuszają nas odgłosy rodem z sitcomów. Po drugie, w myśl zasady: "tak głupie, że aż śmieszne" potrafi rozbawić wszystko. A po trzecie, satyryczne podejście do decyzji Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, które co roku przyznaje wspomnianą nagrodę filmową, jest naprawdę celne. Zresztą, możecie poniżej sprawdzić to sami.

REKLAMA

"Marsjanin" i rola Matta Damona rzeczywiście mogły podczas seansu niejednokrotnie rozbawić, ale traktowanie tego filmu jak komedii to gruba przesada, zwłaszcza kiedy porównamy go z wymienionymi powyżej dziełami, takimi jak "Wykolejona" czy "Agentka". Obraz Ridleya Scotta to opowieść z akcentami humorystycznymi, ale nie pozbawiona przecież dramatycznych i wzruszających momentów. Chociaż powyższe wideo szczerze mnie rozśmieszyło, zdecydowanie wolę potraktować "Marsjanina" na serio.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA