REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Microsoft ogłasza XNA Game Studio Beta 1

16.08.2006
7:49
REKLAMA

Microsoft oficjalnie zapowiedział wypuszczenie pierwszej bety
pakietu XNA Game Studio.

REKLAMA

Oprogramowanie przeznaczone jest do tworzenia gier dla konsoli Xbox 360 i Windows. Brzmi to poważnie ale w założeniu ma ono być przyjazne nie tylko dla profesjonalnych programistów. Jednym z narzędzi w pakiecie jest XNA Game Studio Express, kierowane do studentów i hobbystów. Program bazuje na Visual C# Express 2005. Będzie dostępny za darmo, przy czym komercyjne gry będzie można tworzyć tylko dla Windows, dla Xbox tylko niekomercyjne. Wersja beta ma się pojawić 30 sierpnia.

Dla zaawansowanych programistów przeznaczono XNA Game Studio Professional. Posiada te same funkcje co wersja Express ale dodano narzędzia przydatne przy tworzeniu większych, komercyjnych gier. Ponadto licencja zezwala na tworzenie komercyjnych gier na platformę Xbox. Beta jest spodziewana na wiosnę 2007 roku.

XNA Framework and Content Pipeline to głównie biblioteki w języku C#, ułatwiające tworzenie gier, szczególnie grafiki 3D.

REKLAMA

Nieodłącznym składnikiem inicjatywy jest też stworzenie swego rodzaju społeczności o nazwie Creator's Club, umożliwiającej wymienianie się stworzonymi przez siebie grami i dającej dostęp do dokumentacji i innych zasobów. Uczestnictwo w Creator's Club będzie kosztowało 99 dolarów rocznie albo 49 dolarów za 4 miesiące.

źródło: WSS.pl

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA