REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co nas nie zabije - fragment kontynuacji cyklu Millenium dostępny w sieci

Oficjalna kontynuacja trylogii Millenium już niedługo trafi na sklepowe półki. Fani prozy Stiega Larssona za trzy dni będą mogli kupić ebooka lub papierowe wydanie czwartej części serii. Już teraz można mieć przedsmak tego, jak z opisaniem dalszej historii Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista porawdził sobie David Lagercrantz. W sieci można znaleźć już pierwszy fragment powieści “Co nas nie zabije” w polskim tłumaczeniu.

24.08.2015
15:20
Fragment kontynuacji cyklu Millenium dostępny w sieci
REKLAMA
REKLAMA

Trylogia Millenium stała się światowym fenomenem, ale nie przyniosła pisarzowi Stiegowi Larssonowi sławy za życia. Autor książek “Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, “Dziewczyna, która igrała z ogniem” i “Zamek z piasku, który runął" zmarł przed premierą swoich dzieł. Seria kryminalna szwedzkiego pisarza i dziennikarza zdobyła jednak uznanie na całym świecie.

Millenium Larsson

Stieg Larsson już pośmiertnie dostał nagrodzę literacką Szklanego Klucza za pierwszy tom cyklu, który został uznany najlepszą skandynawską powieścią kryminalną w 2006 roku i osiągnął status bestsellera nie tylko na rodzimym rynku, ale także między innymi w Polsce. Szybko się też okazało, że śmierć pisarza nie oznacza końca cyklu, a opisaniem dalszych losów głównych bohaterów trylogii Millenium zajmie się inny autor.

Już za trzy dni do księgarni i sklepów z ebookami trafi powieść “Co nas nie zabije” w przekładzie Ireny i Macieja Muszalskich od wydawnictwa Czarna Owca. Tytuł ten zadebiutuje na anglojęzycznych rynkach jako “The Girl in the Spider’s Web”. Historię bohaterów stworzonych przez Larssona kontynuuje David Lagercrantz, któremu to zadanie powierzyli spadkobiercy autora pierwszych trzech tomów cyklu.

dziewczyna z tatuażem
REKLAMA

“Co nas nie zabije” będzie można kupić już 27 sierpnia, a jej akcja osadzona została we współczesnej Szwecji. Powróci dwójka głównych bohaterów, czyli hakerka Lisbeth Salander i dziennikarz śledczy Mikael Blomkvist.

Z fragmentem nowej powieści można się już zapoznać, a polskie tłumaczenie dziewiątego rozdziału książki pojawiło się na portalu wyborcza.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA