REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Mister D i Chleb, czyli nowy singiel Doroty Masłowskiej

Dorota Masłowska znana jest w naszej kulturze głównie jako autorka "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną" i roli w filmie Xawerego Żuławskiego o tym samym tytule. Dodajmy, roli według większości niezbyt udanej, bo Masłowska sepleni i pcha się tam gdzie jej nie chcą. Osobiście bardzo lubię twórczość i osobowość pani Doroty, dzięki obecności której, film mocno nawiązywał do literackiego pierwowzoru i stał się bardziej zrozumiały. Wiem, że większość z was wolała oglądać samego Szyca, dopóki nie sprzedał się w "Kac Wawie".

18.02.2014
17:27
Mister D i Chleb, czyli nowy singiel Doroty Masłowskiej
REKLAMA

Masłowska, persona kontrowersyjna i dość tajemnicza, nie zawsze lubiąca mówić o sobie, choć w miarę dojrzewania w polskim show-biznesie i światku literackim, coraz bardziej otwarta na jego wymogi (sesje zdjęciowe w "Wysokich Obcasach" czy zajawki najnowszej książki, a właściwie wywiadu-rzeki przeprowadzonego przez jej przyjaciółkę, Agnieszkę Drotkiewicz, w magazynach dla pań). Masłowska należy do jednych z najlepszych i najbardziej świadomych pisarek roczników 80. XX wieku. Jest doskonałą obserwatorką, pięknie kpi i ironizuje, a jej książek (najnowsza powieść - "Kochanie, zabiłam nasze koty") i dramatów ("Między nami dobrze jest" w reżyserii  Jarzyny!) nie da się pominąć milczeniem.

REKLAMA
mister d społeczeństwo jest niemiłe

Jak na enfant terrible przystało, Masłowska kocha szokować i babrać się w odmętach polskości, naszych narodowych przywar, głupoty i brudzie korporacji. Tym razem nie napisała jeszcze nowej książki, ale wjechała z projektem muzycznym pod pseudonimem i zarazem nowym alterego - Mister D. Nowy singiel Doroty Masłowskiej pt. "Chleb" utrzymany jest w rytmie disco i rozpoczyna się potokiem słów:

Tego dnia miałam rozbierać choinkę, ale powiedziałam matce, że pójdę pierw po chleb na kolację, co nie, pójdę do Żabki, nie ma tam kolejki, może daleko, ale dają te naklejki...

REKLAMA

O tak, pani Doroto, słucha się tego znakomicie i ja wcale nie żartuję. "Chleb" jest krótszą wersją "Pawia Królowej", bo rzeczywiście nasza Mister D. wyrzyguje nam historię bez tchu i prawie bez zająknięcia. Skrzyżowanie Marii Peszek, Nosowskiej i Mozila podsycone ironią i jednym wielkim dowcipem. Płyta Masłowskiej nosi tytuł "Społeczeństwo jest niemiłe" i ja nie wątpię, że takie w większości będzie, kiedy usłyszy ten muzyczny projekt. Ja natomiast mocno trzymam kciuki i idę po chleb! Zwłaszcza, ze nie jest to debiut Masłowskiej w dziedzinie muzyki:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA