REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Gala MTV EMA 2023 odwołana po raz pierwszy od 1994 roku. Organizatorzy ogłosili żałobę

Organizatorzy gali MTV EMA poinformowali w mediach społecznościowych, że tegoroczne wydarzenie zostało odwołane. Powodem jest aktualna sytuacja polityczna, a konkretnie eskalacja konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

20.10.2023
11:15
MTV EMA 2023 odwołane po raz pierwszy od 1994 roku. Organizatorzy ogłosili żałobę
REKLAMA

MTV Europe Music Awards to, po MTV Video Music Awards, jedne z najważniejszych nagród w branży muzycznej, które przyznawane są od 1994 roku, co edycję w innym kraju. Podczas zeszłorocznej gali, która odbywała się w Dusseldorfie, statuetkami zostali uhonorowani Taylor Swift, Nicki Minaj, David Guetta, Muse czy Ralph Kaminski, który pokonał nominowanego do nagrody Matę. Zaproszeni na tegoroczną galę nie pojawią się jednak w Paryżu, gdzie miała mieć miejsce najnowsza edycja MTV EMA. Organizatorzy poinformowali bowiem, że muzyczne wydarzenie zostaje odwołane ze względu na aktualną sytuację polityczną.

REKLAMA

Gala MTV EMA 2023 odwołana. Powodem konflikt izreaelsko-palestyński

Organizatorzy MTV EMA poinformowali, że ze względu na to, co dzieje się obecnie na świecie, a konkretnie eskalujący konflikt izraelsko-palestyński, zdecydowali się nie organizować tegorocznej gali w Paryżu. Podkreślili, że zależy im na bezpieczeństwie tysięcy pracowników, członków ekipy, fanów i artystów, którzy przybywają ze wszystkich zakątków świata, by uczestniczyć w wydarzeniu.

MTV EMA to coroczne święto muzyki światowej. Obserwując dalszy rozwój niszczycielskich wydarzeń w Izraelu i Gazie, nie wydaje nam się, że jest to moment na ogólnoświatowe świętowanie. Ponieważ tysiące ludzi już straciło życie, jest to moment żałoby

- napisano w oświadczeniu.

Mimo że nominowani do nagrody nie zjawią się w tym roku na gali, organizatorzy zapewnili, że głosowanie wciąż trwa, a zwycięzcy otrzymają nagrody MTV EMA. Zapowiedziano także, że kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w listopadzie 2024 roku.

MTV EMA 2023 odwołane
REKLAMA

Chcesz poczytać o muzyce? Oto inne artykuły na ten temat w serwisie Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA