REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Najlepsza mobilna wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej

Poruszanie się po dużej miejskiej aglomeracji to nie lada wyczyn. Zwłaszcza, jeśli jest nam ona nieznana. Z pomocą przychodzi aplikacja będąca mobilnym odpowiednikiem strony jakdojade.pl

Zdecydowanie dobrym posunięciem jest zdobycie popularności poprzez stronę internetową i późniejsze wypuszczenie mobilnej wersji witryny na urządzenia przenośne. Tak właśnie zrobili twórcy najpopularniejszego serwisu umożliwiającego zaplanowanie trasy przejazdu przy wykorzystaniu komunikacji miejskiej.

13.03.2013
15:00
Najlepsza mobilna wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej
REKLAMA
REKLAMA

Jak działa jakdojade.pl? Bardzo prosto - wystarczy wybrać swoje miasto (spośród 14 dostępnych), a następnie ustalić miejsce początkowe i docelowe. Program sam odnajduje najbliższe przystanki, pokazuje wszelkie opcje przesiadkowe i wylicza dokładny czas przejazdu oraz ewentualnego dojścia na piechotę.

Bardzo przydatne są dostępne preferencje wyszukiwania. Użytkownicy mogą przykładowo ustalić, czy chcą, żeby ich połączenie nie miało absolutnie żadnych przesiadek lub na przykład nie zawierało autobusów pospiesznych. Dodatkowe funkcje, jak wybór preferowanych linii, pozwala na zawężenie wyników do indywidualnych upodobań. Świetne rozwiązanie!

Screenshot_2013-03-12-18-24-06

Kolejnym ważnym aspektem jest częstotliwość aktualizacji. Zarówno program, jak i witryna internetowa, są na bieżąco odświeżane. Jakiekolwiek zmiany w kursowaniu linii są od razu nanoszone na schemat komunikacyjny. Dzięki temu wiadomo, gdzie trzeba przesiąść się np. z tramwaju w zastępczy autobus.

Przewaga aplikacji nad stroną internetową, poza oczywistym aspektem mobilności, to automatyczne wykrywanie lokalizacji. Nie ma lepszego rozwiązania, kiedy zgubimy się po opuszczeniu pojazdu na niewłaściwym przystanku, a dookoła nie ma nikogo, kogo można spytać o drogę. Program sam ustala nasze położenie, wskazuje najbliżej przejeżdżającą linię i pozwala szybko udać się w trasę do zaplanowanego celu.

Jakdojade.pl to aplikacja warta polecenia. Poza najbardziej podstawową funkcją, jaką jest wyszukiwanie połączeń, pozwala na wyświetlanie na mapie pełnych tras konkretnych linii, czy ręczne przeglądanie rozkładów jazdy. Zdecydowanie spełnia wszystkie potrzeby podróżnych poruszających się komunikacją miejską.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA