REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Najlepsze gry planszowe przeniesione na systemy mobilne – część trzecia

Użytkownicy Windows Phone mogą się poczuć rozczarowani, bo w najnowszej odsłonie tego mini-cyklu po raz drugi brakuje gier działających na tym systemie operacyjnym. Niestety - najciekawsze tytuły jak dotąd raczej omijają tę platformę. Obiecuję, że w następnym zestawieniu postaram się umieścić jakąś wartą wzmianki pozycję na WP. Tymczasem przed posiadaczami Androida i iOS trzy kolejne świetne konwersje planszówek. 

17.07.2014
10:00
Najlepsze gry planszowe przeniesione na systemy mobilne – część trzecia
REKLAMA

#7 Elder Sign: Omens

REKLAMA

Opis: Detektywistyczna gra, w której musimy powstrzymać nadejście Wielkiego Przedwiecznego. Formujemy czteroosobową drużynę, której zadaniem jest ocalenie świata przed ostateczną zagładą. Przed graczem postawiono szereg wymagających łamigłówek i wyzwań, które poddadzą próbie wytrzymałość fizyczną i psychiczną naszych bohaterów. Badając tajemnicze muzeum przyjdzie nam się bowiem zmierzyć z pradawnym złem.

Główne zalety: Świetny klimat, znakomita muzyka, wciągająca intryga, dobrze opracowane zagadki, przyzwoita cena

Ceny: Android ok. 12 zł, iOS ok. 15 zł, Steam ok. 45 zł

Wersje: Android, iOS, Steam 

#8 Mr Jack Pocket

Opis: Znakomita, banalnie prosta pod względem zasad, ale dająca ogrom możliwości gra. Wcielamy się w jedną z dwóch postaci - Sherlocka Holmesa lub Kubę Rozpruwacza. Ten pierwszy ma za zadanie przyskrzynić mordercę, ten drugi - wydostać się z obławy detektywa z Baker Street. Plansza składa się z 9 pól, a na każdym z nich znajduje się jeden podejrzany - wśród nich kryje się Kuba Rozpruwacz. Na przemian wykonujemy akcję, które w zależności od wybranej postaci pozwalają nam eliminować kolejnych podejrzanych lub ukrywać swoją prawdziwą tożsamość. Jeżeli śledztwo potrwa zbyt długo, słynny zabójca ucieknie z Whitechapel. Mr Jack Pocket oferuje możliwość gry przeciwko rywalowi kierowanemu przez sztuczną inteligencję, bądź z żywym przeciwnikiem na jednym urządzeniu.

Główne zalety: Znakomita konwersja planszówki, proste zasady, wysoka grywalność

Ceny: Android, iOS ok.19 zł,

Wersje: Android, iOS

#9 D&D Lords of Waterdeep

Opis: Gracze wcielają się tu we władców Waterdeep, których celem jest zdobycie jak największych wpływów i władzy, dbając jednocześnie o interesy miasta. Lordowie działają w ukryciu, posyłając swoich agentów do różnych zakątków metropolii, aby ci rekrutowali poszukiwaczy przygód, gromadzili bogactwa oraz konstruowali nowe budynki. Wszystko to jest potrzebne, aby móc realizować misje i zwiększać swoje wpływy. Lords of Waterdeep to świetna, złożona gra strategiczna przeznaczona dla od dwóch do pięciu graczy - w wersji mobilnej możemy grać online lub z botami.

Główne zalety: Dopracowany tryb multiplayer, dostęp do dodatków znanych z planszowej wersji gry, klimatyczna oprawa audiowizualna, uzależniająca

REKLAMA

Ceny: iOS ok. 21 zł

Wersje: iOS 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA