REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

PicsArt - perełka wśród prostych programów graficznych

Zrobienie zdjęcia, jego obróbka i wrzucenie do internetu? Do tego niepotrzebny jest Photoshop. Wystarczy prosta i funkcjonalna aplikacja. Spełni swoje zadanie przy równoczesnej intuicyjnej obsłudze i całkowitej mobilności.

Wśród samozwańczych grafików jest podobna tendencja jak u samozwańczych fotografów. Tym pierwszym wydaje się, że potrzebują Photoshopa, żeby wyzwolić pełnię swoich umiejętności. W ich mniemaniu, dopiero drogie oprogramowanie da taką swobodę, że bez problemu przekażą światu swój styl i zdolności, a także osiągną zamierzony artystyczny efekt. Natomiast druga grupa to osoby, które posiadając cyfrową lustrzankę zachowują się tak, jakby co najmniej fotografowały dla National Geographic, a pół młodości spędziły w ciemni. Obydwa przypadki to przejaw nieświadomości. Zamiast sprzętu z wymiennymi obiektywami w większości wystarczy kompaktowa "małpka" (a czasem nawet kamera w smartfonie), natomiast pseudo-graficy zazwyczaj potrzebują jedynie takich narzędzi, jak opisywany PicsArt.

22.03.2013
11:10
PicsArt – perełka wśród prostych programów graficznych
REKLAMA
REKLAMA
Screenshot_2013-03-21-16-13-09


Główne menu programu jest bardzo intuicyjne, w stylu kolorowych kafelek z Windows 8. Pozwala na wybór trybu pracy: dodanie efektu do istniejącego obrazu, zrobienie zdjęcia, kolażu, czy utworzenie nowego rysunku. Każda z funkcji przedstawia naprawdę mnogość opcji. Postanowiłem pobawić się efektami do fotografii i aż zdziwiłem się, że mój tablet ma tak dobrą kamerkę. Jeszcze bardziej przypadły mi do gustu dostępne filtry. Automatycznych modyfikacji do zdjęć jest więcej, niż w rozbudowanych narzędziach, takich jak GIMP.

Funkcja rysowania pozwala na tworzenie prostych szkiców, zarówno przy użyciu odpowiednich pędzli, jak i autokształtów. Obsługuje nawet warstwy, o których Paint (który jest świetnym programem) może tylko pomarzyć. Tu też znalazły się miejsca na przeróżne efekty. Dzięki temu można nanosić np. robocze pomysły na projekt strony internetowej, czy dać dziecku tablet do pobawienia się w podróży wtedy, gdy akurat pod ręką nie ma kredek.

Screenshot_2013-03-21-16-13-30
REKLAMA


Całkiem ciekawie prezentuje się też funkcja społecznościowa. Oczywiście, każde stworzone dzieło można opublikować - na Facebooku i innych portalach, czy poprzez e-mail. Do tego w działach "Interesujące" i "Ostatnie" udostępniono obrazy utworzone przez innych użytkowników. Łatwo można sprawdzić kto jest autorem danej fotografii lub rysunku, gdyż każdy plik powiązany jest z właścicielem przez konto Facebook.

PicsArt to perełka wśród prostych programów graficznych. Pozwala dosłownie w kilkanaście sekund zrobić zdjęcie i dodać do niego ciekawy efekt. Umożliwia też edycję i tworzenie średnio skomplikowanych projektów. Dla mobilnego miłośnika fotografii i sztuki - pozycja obowiązkowa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA