REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. YouTube

Uff… Gangnam Style nie jest już najchętniej oglądanym wideo na YouTubie

Ten historyczny wyczyn udał się piosence See You Again duetu Wiz Khalifa i Charlie Puth, która swego czasu promowała film "Szybcy i wściekli 7".

11.07.2017
21:00
Psy Gangnam Style
REKLAMA
REKLAMA

See You Again nie prezentuje wprawdzie jakiegoś powalającego poziomu – to po prostu przyjemna popowa ballada, średnia, ale łatwo wpadająca w ucho.

Co sprawiło, że akurat ten klip, a nie żaden inny zdołał usunąć z pierwszego miejsca Gangnam Style Psy i stać się wideo z największą liczbą wyświetleń w historii serwisu YouTube?

Po pierwsze, firmowany jest nazwiskiem jednego z najpopularniejszych obecnie raperów, a po drugie w 2015 roku promował film "Szybcy i wściekli 7". Produkcja zarobiła na całym świecie ponad 1,5 mld dolarów, co oznacza, że widziały go setki milionów widzów.

Klip reklamował wielkie kinowe widowisko, więc zapewne dystrybutor wraz z wytwórnią mogli sobie pozwolić na solidną kampanię online promującą wideo. No i nie zapominajmy, że See You Again w jakimś stopniu było też piosenką, którą seria "Szybcy i wściekli" pożegnała tragicznie zmarłego Paula Walkera. Zagrał tu więc dodatkowo element czysto emocjonalny i oparty na sentymencie, tym bardziej, że śmierć Walkera poruszyła nie tylko fanów samochodowej serii.

Dało to wymierne wyniki.

Na chwilę obecną See You Again ma ponad 2 miliardy 897 milionów wyświetleń.

Dodatkowo może się poszczycić grubo ponad 15 milionami "kciuków w górę".

Gangnam Style Psy ma obecnie ponad 2 miliardy 895 milionów odsłon. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Sorry Justina Biebera (ponad 2 miliardy 636 milionów odtworzeń).

Patrząc na listę najbardziej oglądanych klipów na YouTubie, od razu rzucają się w oczy dwa wnioski. Po pierwsze, zbliżamy się do historycznej granicy, kiedy to w dość niedługiej perspektywie czasu, któryś z klipów będzie mógł się jako pierwszy pochwalić ponad 3 miliardami odtworzeń.

Jeszcze względnie niedawno Gangnam Style był jedynym klipem, któremu udało się przekroczyć granicę 2 miliardów odtworzeń, także ewidentnie widać, jak kształtuje się dynamika YouTube'a oraz jak wygląda życie wrzucanych do serwisu filmów.

Top 15 filmów wideo z największą ilością odtworzeń na YouTube - źródło Wikipedia.com

Kolejnym faktem wartym odnotowania jest liczba klipów w serwisie YouTube, które mają ponad 2 miliardy odtworzeń. Obecnie jest ich 14 (ostatnim zamykającym klub 2-miliardowców jest Hello Adele).

REKLAMA

Przy okazji lista filmów z największą ilością odtworzeń na YouTube pokazuje, że najpopularniejszym typem wideo, jakie ogląda cały świat, są bezapelacyjnie wideoklipy.

Praktycznie 99 proc. z TOP 50 odtworzeń w serwisie to teledyski znanych wykonawców. Jakby ktoś nadal potrzebował argumentu na bezcelowość istnienia telewizji muzycznych, to wydaje mi się to dość dobrym orężem do przekonywania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA