REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. VOD
  4. Mobile /
  5. Netflix

Netflix wprowadza tańszy plan mobilny i to jest strzał w dziesiątkę. Sama najczęściej seriale oglądam na tablecie

Netflix rozszerza swoją ofertę i proponuje użytkownikom dwa nowe plany mobilne. Według informacji Netfliksa, najpóźniej do 26 lutego tego roku zostaną wdrożone plany Mobile i Mobile+ na urządzeniach mobilnych. Uwaga: jest taniej, niż było. Uwaga nr 2: na razie to tylko testy.

20.02.2020
6:20
netflix plan mobile cena
REKLAMA
REKLAMA

Mobilne plany Netfliksa to – co tu dużo mówić – strzał w dziesiątkę. Przez ostatnie kilka lat obecności serwisu na polskim rynku, gigant VOD miał do zaoferowania te same trzy plany:

  • Podstawowy – 34 zł / msc. (możliwość oglądania na 1 ekranie równocześnie, jakość SD);
  • Standard – 43 zł / msc. (możliwość oglądania na 2 ekranach równocześnie, jakość HD);
  • Premium – 52 zł / msc. (możliwość oglądania na 4 ekranach równocześnie, jakość HD lub Ultra HD).

Teraz do trzech znanych planów dochodzą jeszcze dwa: Mobile i Mobile+.

Netflix plan Mobile i plan Mobile+ – z czym to się je?

Nie da się ukryć, że sposób konsumpcji filmów i seriali przez lata się zmienił. Technologia poszła do przodu – mamy coraz lepsze smartfony, tablety. Urządzenia mobilne towarzyszą nam cały dzień (a czasem i noc, mierząc np. jakość naszego snu). Smartfon to – pewnie nie tylko przeze mnie – najczęściej używany sprzęt. Laptopa poza pracą nie włączam właściwie wcale, ale telefon ciągle mam w ręku, torebce albo kieszeni. Tablet z kolei służy mi do rozrywki – to na nim głównie oglądam seriale, rysuję, zdarza się, że i gram. Bywa też idealnym zastępstwem dla notebooka w podróży – wówczas piszę na nim teksty.

Nowe plany mobilne Netfliksa skierowane są właśnie dla takich osób, czyli – powiedzielibyśmy stereotypowo – raczej do młodszego pokolenia. I też takich, które często same oglądają filmy i seriale.

Oba plany są korzystniejsze cenowo niż dotychczasowe (pod pewnymi względami) i kładą nacisk na oglądanie właśnie na urządzeniach mobilnych. W obu również dostępne jest korzystanie z serwisu w wersji offline, tak jak i w trzech pozostałych: Podstawowym, Standard i Premium.

Plany Mobile i Mobile+ prezentują się następująco:

  • Plan Mobile – jedno urządzenie mobilne (smartfon lub tablet) w jakości SD – koszt: 24 zł (!) miesięcznie (to taniej aż o 10 zł w stosunku do planu Podstawowego);
  • Plan Mobile+ – dwa urządzenia mobilne (smartfon lub tablet) lub komputer (laptop lub desktop) w jakości Full HD – koszt: 38 zł miesięcznie.

Trzeba to powiedzieć głośno: plan Mobile+ Netfliksa wygrywa wszystko. To najbardziej optymalna oferta tego serwisu VOD.

Jest tylko 4 złote droższy od planu Podstawowego, a oferuje możliwość oglądania równocześnie na 2 urządzeniach mobilnych lub na komputerze w jakości HD. To idealna oferta dla par – każde z was może oglądać sobie serial lub film samemu na urządzeniu mobilnym, a potem razem odpalacie coś na komputerze, który przecież możecie podłączyć np. za pomocą HDMI do dużego ekranu telewizora. Pakiety Mobile i Mobile+ nie obsługują bowiem telewizorów i nie zadziała strumieniowanie materiałów na TV, np. za pomocą Chromecasta.

netflix automatyczne odtwarzanie

Warto wspomnieć, że usługa wprowadzona zostanie do Polski na razie tylko testowo.

Od kilku lat proponujemy trzy plany subskrypcji. Wprowadzane właśnie testowo 2 nowe wynikają ze znacznego wzrostu wykorzystania urządzeń mobilnych jako sposobu konsumpcji treści w serwisie Netflix. Nowe plany udostępnimy na stałe, gdy odbiorcy doceniający zwiększoną elastyczność będą z nich korzystać i uznają tę zmianę za pozytywną – tłumaczy Biuro Prasowe Netflix.

REKLAMA

Dzisiaj 1/3 użytkowników Netfliksa (łącznie wszystkich jest ok. 150 mln na całym świecie) ogląda seriale i filmy tylko na telefonach komórkowych, laptopach lub tabletach. Jeżeli nowe plany zyskają zainteresowanie widzów, tak jak stało się to w Indiach, Malezji i Indonezji, to usługa wejdzie na stałe na nasz rynek. Mam nadzieję, że tak właśnie się stanie, bo plany mobilne to coś, czego potrzebują użytkownicy – są dostosowane do ich potrzeb i pozwalają zaoszczędzić bądź optymalniej wydać pieniądze na subskrypcję w serwisie.

Nowe plany będą dostępne – według informacji Netflix Polska – napóźniej 26 lutego 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA