Netflix robi potężne porządki. Z biblioteki zniknie ponad 40 tytułów, w tym najlepsza animacja ostatnich lat
Netflix co chwilę dodaje nowe filmy i seriale, ale i wiele musi usuwać z biblioteki. Umowy licencyjne niestety mają termin ważności i nie wszystkie da się przedłużyć. Jednak nic straconego – przed nami weekend, więc dobry czas na nadrobienie kasowanych tytułów.
Poniższą listę oparłem na danych z serwisu Uplix. Daty poprzedzające tytuły filmów i seriali to deadline – później produkcje znikają z Netfliksa. Jest jednak szansa, że kiedyś jeszcze powrócą lub znajdą się na innej platformie – jak np. „Przyjaciele”.
Filmy i seriale usuwane z Netflixa (19 marca – 16 kwietnia). Co obejrzeć?
Plotka głosiła, że będzie to kolejna część z serii Cloverfield, a właściwie jej prequel. Okazało się to nieprawdą, a „Operacja Overload” nie ma nic wspólnego z tym uniwersum. To wysokobudżetowy pastisz łączący dwa popularne oraz lubiane popkulturowe motywy: nazistów i zombie. Jeżeli lubisz horrory i kino wojenne z przymrużeniem oka, to już wiesz, co powinieneś nadrobić, nim usuną to z Netfliksa.
American Psycho
Współczesny klasyk z doskonałą rolą Christiana Bale’a, zdjęciami Andrzeja Sekuły i scenami, które stały się memami. Główny bohater, Patrick Bateman, jest bogatym biznesmenem z Wall Street, który z nudów zaczyna mordować ludzi. Tak jednym zdaniem prezentuje się fabuła, ale przesłanie filmu jest zdecydowanie bardziej złożone. „American Psycho”, podobnie jak „Fight Club”, jest opakowaną w skandalizującą i kontrowersyjną otoczkę krytyką kapitalizmu, konsumpcjonizmu i amerykanskiego snu, ale nie tylko. Każdy widz odkryje w nim swoją własną metaforę i symbolikę.
Wallace i Gromit: Klątwa królika
Pełnometrażowy film Nicka Parka i Steve’a Boxa z oscarowej serii o przygodach Wallace’a i Gromita. W sumie trzy krótkometrażówki i właśnie „Klątwa królika” dostały aż cztery prestiżowe nagrody. I nie ma co się dziwić, bo oprócz tego, że kultywują wymagającą i ponadczasową animację poklatkową, to są przede wszystkim zabawne (szczególnie dla starszych widzów), a przygody bohaterów są tak absurdalne i szalone, że nie sposób oderwać się od ekranu.
Osób lubiących filmy o superbohaterach nie trzeba do tego zbytnio przekonywać. Jednak „Spider-Man: Uniwersum” powinien się też spodobać ludziom lubiącym popatrzeć na piękne obrazy – pod tym względem to arcydzieło łączące wiele różnych technik animacji. Ten film powinno się oglądać tylko w kinie, ale cóż – teraz trochę jest na to późno. Nie zmienia to faktu, że nawet na małym ekranie prezentuje się zniewalająco. A jeśli do tego dodamy wciągającą i naprawdę niegłupią historię, świetnych bohaterów i aktorski dubbing, to mamy do czynienia z najlepszą animacją od lat.
19 marca
- Operacja Overloard
21 marca
- The Rolling Stones Ole Ole Ole!
- Wilk w owczej skórze
- Carrie Pilby
- Blue Jasmine
- Wilk w owczej skórze
- Carrie Pilby
24 marca
- O psie, który wrócił do domu
25 marca
- American Psycho
27 marca
- Robocar Poli
29 marca
- Dinopociąg
30 marca
- Sid the Science Kid
- Jak wytresować smoka
- Wallace i Gromit: Klątwa królika
- Yu-Gi-Oh!
- The International
- Strażnicy marzeń
- Skok przez płot
- Megamocny
- Trudne słówka
- Space Racers
- Yu-Gi-Oh! Arc-V
- Wpuszczony w kanał
- Eena Meena Deeka
- Madagaskar
- Kung-Fu Panda 2
- Film o pszczołach
- Kapitan Phillips
- Kot w butach
31 marca
- Caind and Abel
- Świnka Peppa
- Szybcy i wściekli 6
- Szybcy i wściekli 7
- Stan & Ollie
- Faceci w czerni III
- A Man Called God
- Gang z boiska
- Niepokój
- Spider-Man: Uniwersum
5 kwietnia
- Odd Squad
- 4. kompania
11 kwietnia
15 kwietnia
- Wild Kratts
16 kwietnia
- Murderous Affairs
- Minionki rozrabiają
Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.