REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix jednak odpuści Polakom weryfikację kont? Stało się coś dziwnego

To jak w końcu będzie z tym Netflixem? Streamingowy gigant plącze się w działaniach związanych z utrudnianiem współdzielenia kont przez osoby spoza jednego gospodarstwa domowego. Co kilka dni w sieci pojawiają się nowe, często sprzeczne informacje na ten temat, a my uważnie śledzimy reakcje serwisu. Tym razem pewien szczegół może sugerować, że Polacy - przynajmniej na razie - nie muszą obawiać się zmian.

10.02.2023
18:20
netflix współdzielenie konta polska weryfikacja
REKLAMA

Trwa gorąca dyskusja na temat nowych, wyjątkowo uprzykrzających życie zasad, które Netflix chce wprowadzić, by uniemożliwić swoim subskrybentom dzielenie swoich kont z osobami spoza danego gospodarstwa domowego. W ostatnich dniach pisaliśmy między innymi, że klienci są wściekli, a serwis przyznaje się do pomyłki - co nie zmienia faktu, że i tak zamierza wprowadzać nową strategię do kolejnych krajów, teraz również europejskich.

REKLAMA

Netflix: co z weryfikacją dot. współdzielenia kont w Polsce?

Netflix

Zaczęło się. Nowa metoda walki z dzieleniem haseł weszła już w życie w Kanadzie, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii. W nadchodzących miesiącach będzie natomiast wprowadzana w kolejnych krajach (nie wiemy jeszcze dokładnie, kiedy i gdzie). Niektórzy zastanawiają się jednak, czy Polacy rzeczywiście powinni obawiać się podobnej reformy - przynajmniej w najbliższym czasie. Dlaczego? W polskim centrum pomocy do niedawna mogliśmy przeczytać następujący komunikat:

Jeśli ktoś zaloguje się do Twojego konta z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego Netflix lub jeśli dostęp do konta będzie uzyskiwany w sposób ciągły z lokalizacji spoza Twojego gospodarstwa domowego, możemy poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix. W ten sposób możemy potwierdzić, że urządzenia korzystające z konta ma prawo to robić.

Chodzi o konieczność wprowadzenia kodu weryfikacyjnego na urządzeniu, na którym wykryto próbę logowania. Rzecz w tym, że teraz Netflix zaktualizował sekcję "Współdzielenie kont" w swoim centrum pomocy. Nagle wszystkie informacje dotyczący tego dość kontrowersyjnego sposobu walki z przekazywaniem innym hasła... zniknęły. Obecnie nie ma tam ani słowa na ten temat. Teraz widzimy jedynie:

REKLAMA

Konto Netflix można współdzielić z osobami mieszkającymi w jednym gospodarstwie domowym (z osobami, które mieszkają w tej samej lokalizacji, co właściciel konta). Aby korzystać z serwisu Netflix, osoby spoza Twojego gospodarstwa domowego muszą założyć własne konto.

Nie wydaje mi się, by miało to związek ze wspomnianą "pomyłką", którą - zdaniem włodarzy - było przedwczesne zmodyfikowanie regulaminu. W tym kontekście o Polsce nie padło ani słowo, a wspomniane informacje można było tam znaleźć już od jakiegoś czasu. Być może to chęć modyfikacji planów, przesunięcia wprowadzenia weryfikacji w czasie, a może jednak rezygnacja? Istnieje szansa, że Polscy widzowie będą musieli szykować się na kolejną podwyżkę cen. Netflix robi, co może, by jak najszybciej zakleić swoją budżetową dziurę, nie zniechęcając przy tym zbyt wielu klientów. A to trudne zadanie. Tak czy owak, póki co nie ma mowy o weryfikacji kont, logowaniu się do tej samej sieci Wi-Fi czy konieczności wpisywania kodów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA