REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Glynis Johns nie żyje. Aktorka z "Mary Poppins" miała 100 lat

Nie żyje aktorka Glynis Johns, odtwórczyni roli pani Banks w kultowym filmie "Mary Poppins" z 1964 roku. Miała 100 lat i była jedną z ostatnich żyjących gwiazd Złotej Ery Hollywood.

05.01.2024
8:41
Glynis Johns nie żyje. Aktorka z "Mary Poppins" miała 100 lat
REKLAMA

Glynis Johns, aktorka urodzona w 1923 r., zadebiutowała na ekranie w filmie "South Riding" z 1938 r. Zagrała później w kilku produkcjach, a w 1944 r. pojawiła się u boku swojego ojca w "Halfway House". Znana jest również z roli syreny w tytule "Miranda" oraz produkcji "The Court Jester" z 1956 r., jednak to rola optymistycznej i ekstrawertycznej feministki pani Banks w filmie "Mary Poppins" z 1964 r. przyniosła jej największą popularność. Zapamiętana zostanie również jako wykonawczyni piosenki "Send in the Clowns" z musicalu "A Little Night Music" z 1973 r., która została napisana specjalnie dla niej.

REKLAMA

O najlepszych filmach przeczytasz więcej na Spider's Web:

Aktorka miała w swoim dorobku kilka ważnych osiągnięć w branży filmowej - w 1961 r. została nominowana do Oscara za rolę w filmie "Przybysze o Zmierzchu", a w 1963 r. otrzymała nominację do Złotego Globu za kreację w produkcji "Raport Chapmana". Jest również laureatką nagrody Tony za rolę w "A Little Night Music". Wystąpiła w ponad 60 filmach i 30 sztukach.

Nie żyje Glynis Johns. Aktorka zmarła w wieku 100 lat

Glynis Johns mieszkała ośrodku opieki w West Hollywood i zmarła w czwartek z przyczyn naturalnych. O śmierci aktorki poinformował jej menadżer, Mitch Clem. Mężczyzna stwierdził w oświadczeniu, że jej śmierć była "ponurym dniem dla Hollywood", a jej "światło świeciło bardzo jasno przez 100 lat":

Glynis przez całe życie towarzyszyły inteligencja, dowcip i miłość do występów, co wpłynęło na życie milionów ludzi. Dziś jest ponury dzień dla Hollywood. Opłakujemy nie tylko śmierć naszej drogiej Glynis, ale również koniec złotego wieku Hollywood

- powiedział.
REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Glynis Johns in Mary Poppins (1/6)" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA