REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepszy serial Netfliksa z tego roku będzie miał 2. sezon. Potrzebowaliśmy tej informacji

„Niebieskooki samuraj”, czyli kapitalna animacja od serwisu Netflix otrzyma kolejny sezon. To świetna wiadomość, bo historia wojowniczki Mizu to jeden z najlepszych seriali 2023 roku.

12.12.2023
10:01
niebieskooki samuraj 2 sezon
REKLAMA

„Niebieskooki samuraj” trafił do serwisu Netflix bez wielkiej pompy. Tak naprawdę to nie był nawet przesadnie mocno komunikowany. Szybko jednak został podchwycony przez widzów i krytyków. Szybko okazało się, że za tym niepozornym tytułem kryje się nie tylko piękna wizualnie produkcja, ale również świetnie napisana opowieść.

Fabuła zabiera widza do Japonii okresu Edo (od XVII do połowy XIX wieku), w której panuje izolacja od reszty świata. Osoby o innym kolorze skóry nie są mile widziane, a każdy przejaw inności jest brutalnie tępiony. Tytułowa bohaterka musi więc mierzyć się nie tylko z nienawiścią, ale również z wyjątkowo sztywnym kulturowym gorsetem, który nie pozwala jej przyznać się, kim jest. Celem samurajki jest odnalezienie i zabicie wszystkich 4 białych mężczyzn, którzy w tamtym czasie zamieszkiwali Japonię. Jeden z nich jest jej biologicznym ojcem.

REKLAMA

Niebieskooki samuraj – 2. sezon potwierdzony

Niebieskooki samuraj - zwiastun
REKLAMA

Serwis Deadline poinformował, że „Niebieskooki samuraj” doczeka się 2. Sezonu. W tym momencie data premiery nie jest jeszcze znana. Pewne jest jednak, że Mizu „rozleje jeszcze dużo krwi” – jak piszą współtwórcy Amber Noizumi and Michael Green.

Serial został wyjątkowo ciepło przyjęty przez widzów i krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes może pochwalić się 100% pozytywnych recenzji i niewiele gorszą średnią ocen widzów.

„Niebieskooki samuraj” zadebiutował 3 listopada w serwisie Netflix. Produkcja liczy 8 odcinków. W obsadzie głosowej pojawiają się między innymi Maya Erskine i George Takei.

Oceniamy więcej serialowych nowości na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA