REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Kiedy rusza Noc Księgarń 2023? Wyjątkowe wydarzenie dla moli książkowych w całej Polsce

Lada chwila rusza wyjątkowe wydarzenie dla miłośników książek i nie tylko. W jedną noc w niemal dwustu księgarniach w Polsce odbędą się wyjątkowe spotkania z autorami i autorkami, konkursy z nagrodami, projekcje filmów, a nawet improwizowany spektakl. Wszystkie atrakcje odbędą się w ramach Nocy Księgarń 2023, której 5. edycja wystartuje już w tym tygodniu.

10.10.2023
20:29
Kiedy rusza Noc Księgarń 2023? Wyjątkowe wydarzenie dla moli książkowych w całej Polsce
REKLAMA

Noc Księgarń, to wyjątkowe wydarzenie dla czytelników i czytelniczek w całej Polsce. Książkowy festiwal to nie tylko możliwość zakupienia interesujących tytułów, ale również wiele inicjatyw, zrzeszających miłośników książek. W tym roku, podczas 5. już edycji wydarzenia, w wybranych księgarniach będzie można wziąć udział w wykładach i spotkaniach z autorami i autorkami, wziąć udział w warsztatach, a nawet zaprojektować okładkę książki. Na spotkaniach autorskich gościć będą m.in. Vincent V. Severski, Marcin Kącki, Mariusz Szczygieł, Barbara Klicka i inni.

REKLAMA

W serwisie Spider's Web przeczytasz także recenzje książek:

Noc Księgarń 2023. Kiedy startuje tegoroczna edycja?

Kolejna edycja Nocy Księgarń 2023 rusza już w ten piątek (13.10.2023 r.). W tym roku szczególnie promowana będzie literatura europejska, co zaowocuje spotkania z autorami i tłumaczami. Na stronie internetowej można znaleźć pełną listę księgarń, w których będzie można dołączyć do wyjątkowych inicjatyw. Wśród miast, biorących udział w wydarzeniu, są m.in. Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław, a także Kraków, który przygotował dla uczestników niespodziankę - z okazji Roku Wisławy Szymborskiej, w ramach współpracy z marką Medicine, zostanie zorganizowany spektakl improwizowany limerykami noblistki. W Warszawie z kolei mieszkańcy będą mieli możliwości spacerować śladami Norblina i zobaczyć tramwaj literacki, w którym odbędą się przeróżne spotkania autorskie, a także koncert Marcela Balińskiego i Kuby Więcka. Do zgarnięcia będą także książkowe niespodzianki.

REKLAMA

Program dla każdego z miast biorących udział w wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej Nocy Księgarń.

Noc Księgarń 2023
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA