REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Notesik Trenera - Anglia w PES6

Notesik trenera PES'a czas otworzyć. Na kartach zawartych w kieszeni szkoleniowca można znaleźć kilka porad oraz "ładnie" rozpisaną taktykę gry dla Anglosasów. Jedziemy z koksem!

11.03.2010
13:35
Rozrywka Blog
REKLAMA

Kilka porad przedmeczowych:

REKLAMA

Boczni obrońcy mają tendencję do ciągłego latania tam, gdzie nie potrzeba. Czasami przez to można z cudowną skutecznością odkryć calutkie skrzydło przeciwnikowi. Przełączcie ich na CB - środkowych obrońców. Nie będzie nam to przeszkadzało w budowaniu ataku skrzydłem, a ich ustawianie się będzie bardziej zależne od nas. Jedyną rzeczą, na jaka warto zwrócić uwagę przy zastosowaniu tego kruczka to fakt, że ci "boczni" defensorzy mogą chcieć asekurować tych prawdziwych środkowych obrońców. W efekcie często zbiegają w głąb pola karnego.

Kiedy bronicie wykorzystajcie "nową starą" animację ruchu zawodników. Zawsze, bowiem starają się patrzeć na piłkę, choćby mieli biec tyłem. To bardzo pomaga, trudniej nas ominąć. Jeżeli biegniecie naprzeciw piłkarzowi, nie doskakujcie od razu z zamiarem odebrania piłki, łatwo takiego delikwenta ominąć.

Przy rozpoczynaniu akcji od pola karnego grajcie na skrzydło i dopiero potem do środka. W ten sposób rozciągniecie szeregi rywala, a więcej miejsca = większe pole do popisu.

Wrzutki wykonujcie raczej z "jednego kółka", te po dwukrotnym naciśnięciu okręgu są bardzo płaskie i lecą wprost na głowy obrońców.

Rzuty wolne, szczególnie te z bliższej odległości, strzela się teraz z kółka. Postarajcie się celować między głowy zawodników w murze.

Najważniejsze, strzelajcie z "każdej sensowniejszej" sytuacji. Bardzo łatwo przekombinować, a o prawdziwa 100% bardzo ciężko.

Anglia - moje oczko w głowie od czasu ISSów

Zmodyfikowane 4-4-2 (A1) z pomocnikami ustawionymi w rąb. W składzie wyjściowym następujące "gwiazdy":

Napastnicy:

Po lewej Crouch - genialnie zbiera na głowę wszystkie dośrodkowania, potrafi tez poruszać się z piłką, co oczywiste wcale nie jest…

Po prawej Owen - szybki i dobry technicznie. Wymiennie stosowany z wielkim "Roo", który mocniej strzela, ale jednak wolniej się do wszystkiego zbiera.

Pomoc:

Defensywny Gerrard - Pan "G" jest szybki, dobrze drybluje, ma potęgę w nodze - innego wyboru nie ma…

Prawy Beckham - David genialnie dośrodkowuje, 3/4 jego wrzutek znajduje się na głowie Croucha. Potrafi oszukać agresorów, chociaż szybkością nie grzeszy.

Lewicowy Joe Cole - szybki, szybki i jeszcze raz szybki. Bardzo ładnie drybluje i strzela z prawej nogi.

Ofensywnie nastawiony Lampard - kolega ma atomowy strzał, dobrze główkuje i rozdaje piłki raz do Owena innym razem do Croucha.

Obrona to zestaw: Od lewej A. Cole, Terry, Ferdinand, Neville. Panowie potrafią zatrzymać każdy atak, kilka razy nawet wygrali pojedynek główkowy z Kollerem.

Angielski humor

Rajd po skrzydle gdzie "Beckham dobrze ciągnie prawą flanką", centra na pole karne i Crouch "odpala strzał". Przynajmniej jedna bramka w meczu w ten sposób wpaść musi. Przy kontrach wypuszczamy podaniem Owena - dobiegnie… Strzał oddany z ostrego kąta to dwie możliwości: rożny, albo sparowanie piłki pod nogi Croucha. Próbujcie mieszać dużo w okolicach linii 16 metra, kilka podań w tym obrębie i Lampard w końcu dostanie trochę miejsca na strzał.

Nie ma strachu przed złą formą lub kontuzjami, bardzo dobra ławka rezerwowych w tym Rooney, którego większość moich kumpli się boi… Kiedy nie idzie gra główkami, bo gramy np. z Czechami, wstawiamy boskiego "Runiego" i gramy szybka piłką, bardzo dużo podań prostopadłych i prób z daleka.

REKLAMA

Cały mecz gram z włączonym "Kontratakiem" i od czasu do czasu "Pressingiem"

No i porada, która da Wam zwycięstwo. Grajcie w PES'a, bo bez treningu nie wygracie nawet z przewagą przekupionego sędziego, własnego boiska i działającego pada…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA