REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Nowe gry i aplikacje na smartfony i tablety – Android, iOS oraz Windows Phone w jednym miejscu #3

W tym tygodniu akcenty zostały rozłożone równomiernie. Każdy z wiodących mobilnych systemów operacyjnych doczekał się debiutu naprawdę świetnej gry, natomiast ja po prostu nie wiem, kiedy przejdę te wszystkie wielkie tytuły, jakie zostały wydane w ciągu ostatniego tygodnia. Nowe gry i aplikacje prezentują się nad wyraz okazale. 

27.01.2014
21:39
Nowe gry i aplikacje na smartfony i tablety - przegląd premier
REKLAMA
REKLAMA

Windows Phone

Grand Theft Auto: San Andreas

Już jest! San Andreas w końcu wylądowało w Sklepie Windows Phone. To był po prostu impuls. Żadnego zawahania, żadnego zastanowienia, tytuł takiego kalibru po prostu trzeba kupić. Chociaż mobilne wydanie dzieła Rockstara kosztuje 24 złote, nie żałuję ani grosika. Co ciekawe, sami twórcy piszą, że aktualna wersja San Andreas działa jedynie na kilku wymienionych przez nich modelach Nokii oraz jednym HTC. Nie posłuchałem, zainstalowałem aplikację na nie wspieranej Lumii 920 i… działa. Ba, porównując wersję wydaną na Windows Phone do tej z Androida, mówimy o znacznie bardziej stabilnym buildzie. Wciąż nie jest doskonale, ale i tak jestem wniebowzięty. CJ wrócił do Los Santos! To wielkie święto dla wszystkich posiadaczy smartfonów z kafelkami – w końcu mamy w co grać!

Zobacz GTA San Andreas w sklepie Windows Phone, Google Play oraz iTunes App Store

I Surrender

i surrender

Nienawidzę tej gry! Po prostu nienawidzę. Mimo tego, nie potrafię się od niej oderwać. I Surrender to banalnie prosty i całkowicie darmowy tytuł zręcznościowy, w którym rola gracza ogranicza się do przeskakiwania nad kwadratowymi przeszkodami. To, co wyróżnia I Surrender na tle reszty, to wręcz niebotyczny poziom trudności. Gdyby tego było mało, twórcy co chwila zniechęcą do dalszej zabawy, sugerując poddanie się, nie marnowanie czasu. Aplikacja demotywuje napisami na tłach lokacji, co na mnie działa jak płachta na byka. Z tego powodu, wbrew tytułowi gry, nie mam ochoty się poddać, a pokonywać kolejne męczące poziomy. Kwestia honoru.

Zobacz I Surrender w sklepie Windows Phone

Just Hot Air

just hot air 1

Ten tytuł to trójwymiarowa, miła dla oka wariacja na temat minigolfa. Wyzwania zbudowane ma modłę kolejnych plansz z maksymalnie trzema gwiazdkami do zebrania to pochłaniająca i całkiem udana zabawa, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z tytułem darmowym i pozbawionym reklam. Cieszy również w pełni trójwymiarowe środowisko. Niestety, zamiast piłeczki golfowej do dołka trafiamy kreaturą, która w założeniu twórców miała zapewne być sympatycznym stworkiem. Nie jest. Ba, to coś mnie przeraża, to coś ciągle się na mnie patrzy. Muzyka również powoduje, że ma się ochotę rwać włosy z głowy, ale tę zawsze można wyłączyć. Pomimo tych mankamentów, Just Hot Air to naprawdę warta zainstalowania gra.

Zobacz Just Hot Air w sklepie Windows Phone

Korzystając z okazji, chciałbym Was poinformować, że od teraz Asphalt 8, moim zdaniem najlepsza gra wyścigowa dostępna na mobilnym systemie Microsoftu, stała się darmowa. Polecam zainteresować się tym tytułem. Przy okazji, na Windows Phone pojawiła się również oficjalna aplikacja zimowych igrzysk olimpijskich w Sochi, lecz niestety nie miałem czasu jej dla Was przetestować.

Android

Morphopolis


Morphopolis nie jest grą w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. To raczej interaktywny film, seria przepięknych obrazów, które możecie zobaczyć oraz którymi możecie poruszyć na ekranie Waszego smartfona. Nie brzmi fajnie? Przyznaję, 12 złotych i 70 groszy w sklepie Google Play można lepiej spożytkować, ale Morphopolis nie jest typową produkcją adresowaną do jak najszerszej masy. To… nie chcę tutaj przestrzelić, ale temu tworowi bliżej do interaktywnego dzieła sztuki, niż tradycyjnie rozumianej gry. Nie wiem, czym do końca jest ten program, ale cechuje go prawdziwa magia. Niesamowite doznanie, które z czystym sumieniem rekomenduję wrażliwym na piękno.

Zobacz Morphopolis w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

LEGO Ninjago REBOOTED

Dla odmiany czas na aplikację darmową oraz znacznie bardziej komercyjną, z najbardziej popularną klockową marką świata. LEGO Ninjago to sympatyczna gra zręcznościowa, która właśnie zadebiutowała w Google Play. Nie wiem jak to wygląda u Was, ale z mojej perspektywy wszystkie produkcje LEGO-podobne stoją na zaskakująco wysokim poziomie i nie inaczej jest tym razem. Miła dla oka grafika, prosty, ale satysfakcjonujący model rozgrywki oraz przynależność do lubianego na smartfonach i tabletach gatunku endless runner – to wszystko przedkłada się na darmową aplikację, której możecie dać szansę.

Zobacz LEGO Ninjago REBOOTED w sklepie Google Play

Deus Ex: The Fall

Jaką znaną grę mają na wyłączność posiadacze mobilnych urządzeń Apple? No dobrze, poza serią Infinity Blade? Bingo, Deus Ex: The Fall. Wyłączność szumnie zapowiadanej przez Square Enix aplikacji dobiegła końca, natomiast w The Fall może już zagrać każdy posiadacz Androida. Warto? Zdecydowanie. The Fall to jedna z najlepszych mobilnych gier, jakie ukazały się w całym 2013 roku. Zaskakująco ciekawa fabuła, piękna grafika oraz ogrom możliwości to podstawowe filary, na jakich został zbudowany sukces tej aplikacji. Niestety, część z Was może odstraszać cena, którą w Square Enix ustalili na ponad 30 złotych. Posiadacze Androida nie lubią takich stawek, oj nie.

Zobacz Deus Ex: The Fall w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

iOS

In Fear I Trust

Świetny, po prostu świetny i niezwykle klimatyczny horror, w którym nieustannie będziecie musieli używać mocy zwojów mózgowych. In Fear I Trust jest najeżony badaniem trójwymiarowych obiektów z jak największą pieczołowitością oraz przeszukiwaniem terenu i rozwiązywaniem zagadek logicznych. Wszystko w celu ucieczki z miejsca, w którym nie do końca wiadomo, jak się właściwie znalazłeś. Opawa wizualna świetnie oddaje klimat sączący się z ekranu, natomiast dźwięki na słuchawkach potrafią przyprawić o mały zawał serca. Rewelacja warta swojej ceny, jestem zakochany. Idealna zabawa po naprawdę udanym The Room Two.

Zobacz In Fear I Trust w sklepie iTunes App Store

Tales of Phantasia

tales of phantasia

Namco Bandai ma dopiero gest! Świetna, kultowa gra jRPG z legendarnej serii Tales of nie dość, że zadebiutowała w App Store, to jeszcze jest w pełni darmowa. Dziesiątki, jak nie setki godzin zabawy na najwyższym poziomie mogą teraz zmieścić się w Waszej kieszeni, o ile lubicie produkcje tego typu. Ja cieszę się jak dziecko i już nie mogę się doczekać, kiedy ponownie położę ręce na tym tytule. Nic, tylko grać i pobierać! Zwłaszcza, że wersja na iOS jest edycją po drobnym liftingu. To dopiero dbanie o fana i klienta. Jestem w siódmym niebie.

Zobacz Tales of Phantasia w sklepie iTunes App Store

Motocross Meltdown

REKLAMA

W Glu przeszli samych siebie. Zaledwie tydzień temu pisałem o Trail Xtreme 3 na Windows Phone. Posiadacze iOS mogą się teraz cieszyć nieporównywalnie lepszym Motocross Meltdown, które jest kapitalne niemal na każdym polu, od grafiki, przez możliwości, na samej rozgrywce kończąc. Będąc przy tematyce motorów i żużlu, przyznam się z ręką na sercu, że po prostu nie widziałem piękniejszej gry w tych realiach. Całość spina udaną klamrą tryb wieloosobowy, który stawia na rywalizację między znajomymi. Rewelacja, która bez wątpienia warta jest Waszej uwagi, pomimo mikro-płatności. Darmowemu tytułowi takiego kalibru po prostu nie zagląda się w zęby.

Zobacz Motocross Meltdown w sklepie iTunes App Store

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA