REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

O Tibii słów kilka

W dobie coraz szybszych komputerów, lepszych kart graficznych i ogólnego pościgu za coraz większymi osiągami twórcy gier komputerowych tworzą coraz ładniej wyglądające gry z nowymi wodotryskami graficznymi, ale zapominają o jednej ważnej sprawie... grywalności.

11.03.2010
12:55
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

WoW z grafiką na komórkę

REKLAMA

Tibia gra, która ostatnio wywołała burzę w mediach i stała się atakiem "dziennikarzy" (cudzysłów użyty specjalnie, ponieważ są to osoby, które szukają taniej sensacji opisując rzeczy, o których nie mają pojęcia a to chyba jednak nie jest prawdziwy dziennikarz). Czym owy owoc szatana jest? Jest to gra MMORPG, która umożliwia nam zabawę jedynie, online. Poruszmy się po świecie fantasy pełnym wspaniałych istot ( m. in. smoki, szkielety, nekromanci) zbieramy oręż oraz inne przedmioty poznajemy ludzi, wypełniamy zadania na pozór wszystko ładnie, pięknie gra, jakich miliony, ale jest rzecz, która wielu od razu odstrasza od niej (niech żałują) a mianowicie... grafika. Ta zatrzymała się na epoce Pegasusa i nie chce iść do przodu ani o krok. To, co zobaczymy to miliony kwadratów, które tworzą ten kolorowy piękny świat (teraz i tak wygląda to o wiele lepiej niż np. 3 lata temu, gdy zaczynałem grać jednak cywilizacja dociera także to twórców gry ) Zresztą sami oceńcie po screenach.

Nie samą grafiką gracz żyje...

No właśnie grafikę zostawmy z boku, bo to w końcu tylko dodatek do tego, co najważniejsze, czyli radości z grania. A to jest wg. mnie najmocniejszy punkt Tibii nie uświadczymy tutaj żadnych limitów, max leveli, max skills itp. Po prostu to, co uda Ci się osiągnąć jest tylko Twoją sprawą. Na tą chwilę najwyższy poziom to 280. Ogrom świata także powala zwłaszcza w momencie, gdy wykupimy płatne konto (o tym za chwilkę) mamy wielką wyspę dostępną dla wszystkich graczy bez względu na rodzaj konta oraz wyspy, które są dostępne jedynie dla tych płacących ( np. lodowe wyspy gdzie spotkamy lodowe trolle oraz dżunglę pełną tarantul,

krokodyli itd.) Można powiedzieć dla każdego coś dobrego. To, co przyciąga masę osób to ilość graczy, którzy grają w daną grę i tutaj kolejny plus. W każdej chwili jest obecnych dziesiątki tysięcy graczy na kilkunastu serwerach wiec na brak towarzystwa nikt narzekać nie będzie (dla początkujących graczy polecam grę na "polskim" serwerze, czyli Azurze) Zapomniałbym o rzeczy niezwykle istotnej w grze mamy do wyboru 4 klasy postaci są to: rycerz, paladyn, druid oraz czarodziej. Oczywiście wszystkie klasy są odmienne i powodują

zupełnie inną taktykę gry, lecz wszystkie są idealnie wyważone wiec nie uświadczymy sytuacji, gdy jedna klasa wyraźnie góruje nad innymi.

Płacić czy nie płacić oto pytanie...

Wspomniałem już o płatnym koncie, które możemy posiadać teraz chciałbym opisać szerzej ten przywilej. Tibia jest dostępna dla każdego gracza jako darmowa gra jednak tak naprawdę, jeśli chcemy osiągnąć naprawdę dobre wyniki będziemy musieli wykupić płatne konto. Co nam ono daje? Dostęp do ww. wysp, nowe czary, możliwość zakładania ze znajomymi gildii, kupowania w naszym ulubionym mieście domku lub domu dla całej gildii z oddzielnymi pokojami dla każdego. Płatne konto daje nam możliwość wykupienia w grze premii, która ułatwia nam znacząco rozgrywkę (szybsze odradzanie życia, many oraz punktów duszy) A teraz cennik naszego płatnego konta:

- Płatne konto na 3 miesiące kosztuje 95zł

- Płatne konto na 6 miesięcy kosztuje 170zł

- Płatne konto na 12 miesięcy kosztuje 280zł

REKLAMA

Zapraszam do świata Tibii

Mam nadzieję, że zainteresowałem Was Tibią. Gra jest godna polecenia dla każdego, kto lubi gry RPG, choć wiele osób, które przerażają skomplikowane zasady tworzenia postaci tysiące stron tekstu też spokojnie mogą spróbować pograć, ponieważ Tibia jest maksymalnie uproszczona, dzięki czemu jest łatwiej przyswajalna dla wszystkich nowych graczy, którzy o grach, RPG nie mają pojęcia. Po więcej informacji dotyczących samej gry zapraszam na najlepszą polską stronę www.tibia.pl. Do zobaczenia w świecie gry!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA