REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

Czy Ewan McGregor powróci jako Obi-Wan Kenobi? Najnowsze doniesienia

Pod koniec miesiąca w Anaheim na Florydzie odbędzie się konferencja D23, poświęcona planom Disneya na przyszłość. Zagraniczne serwisy donoszą, że jednym z ogłoszeń imprezy może być angaż Ewana McGregora do ponownego wcielenia się w rolę Obi-Wana Kenobiego w produkcji serialowej poświęconej temu bohaterowi.

16.08.2019
10:24
Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi
REKLAMA
REKLAMA

Aktor ponoć podpisał właśnie kontrakt dotyczący ponownego wcielenia się w słynnego bohatera. Plotki na temat solowego filmu poświęconego mentorowi Luke’a Skywalkera krążą już od lat. Projekt w tym okresie nieco jednak ewoluował. Tak jak plotki o solowym filmie na temat Łowcy Głów przerodziły się w projekt „The Mandalorian”, który zadebiutuje na Disney+ pod koniec roku, tak wszystko wskazuje na to, że solowy projekt o Obi-Wanie Kenobim stanie się serialem oryginalnym nadchodzącej platformy streamingowej.

 class="wp-image-314049"

Nie jest jasny wpływ niesatysfakcjonującego wyniku box office „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” na taki obrót spraw. Tzn. zamianę solowego filmu na serial ekskluzywny. Wiadomo jedynie, że ostatni film ze świata „Gwiezdnych wojen” zarobił w Stanach jedynie 213 mln dol., nie przekraczając nawet progu budżetu.

REKLAMA

Patrząc jednak na to, że platforma Disney+ stawia na wielkie marki i duże nazwiska (co widać w szczególności po imponującej obsadzie produkcji osadzonych w świecie Marvela), być może decyzja ta nie ma aż tak dużego związku z porażką „Solo” w kinach, a z wyrazistą koncepcją zawojowania światem platform streamingowych. W końcu Disney rządzi już niemal niepodzielnie w kinowym box office, najwyższy czas na podbój kolejnych rynków.

Informacje o angażu Ewana McGregora, zebrane niezależnie przez cztery duże amerykańskie portale kulturalne, zostaną najprawdopodobniej potwierdzone już w przyszłym tygodniu, gdy 23 sierpnia ruszy konferencja D23.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA