REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Prequel kultowego horroru zbiera świetne opinie i dostał nowy trailer. Ależ to stylowo wygląda

Jak to w przypadku prequeli już bywa, nikt się o ten film nie prosił. Szczególnie po okropnym reboocie. "Omen: Początek" jednak powstał. Co więcej, na chwilę przed swoją premierą zbiera świetne opinie. A na zaostrzenie apetytów widzów dostał jeszcze bardzo stylowy trailer.

28.03.2024
9:16
omen horror trailer premiera opinie
REKLAMA

Sequele, prequele, spin-offy, requele i rebooty - tym żywi się współczesny horror. Hollywood na wszelkie możliwe sposoby odświeża kultowe marki i częściej niż rzadziej wychodzi mu to bokiem. Jeden ze świeższych przykładów to "Egzorcysta: Wyznawca", który miał być hitem, a został obrzucony błotem przez krytyków i jego zarobki okazały się o wiele poniżej oczekiwań. Fani kina grozy, po krążących po sieci doniesieniach z pierwszych pokazów, spodziewali się, że w przypadku "Omena: Początku" czeka ich powtórka z rozrywki.

"Omen: Początek" to już szósty film z serii i prequel pierwszego z nich. Fabuła śledzi losy Amerykanki, która zostaje wysłana do pracy w rzymskim kościele. Trafia tam na trop spisku, mającego na celu sprowadzić na świat antychrysta. Pierwsze zwiastuny były całkiem całkiem, ale ten nowy, który dosłownie przed chwilą ujrzał światło dzienne, rozbija bank.

Więcej o horrorach poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Omen: Początek - nowy trailer nadchodzącego horroru

Nowy trailer stylizowany jest na zwiastuny z lat 70. Potrafi przyprawić o ciarki na plecach, a głos lektora robi dodatkowo oldschoolowy klimat. Zobaczcie zresztą sami, jak świetnie to wygląda (i brzmi):

Omen: Początek - trailer - horror

Horrorowi cynicy z łatwością mogą taki zabieg stylizacyjny zbyć wzruszeniem ramion, jako pusty zabieg marketingowy. Wraz z nowym trailerem nadchodzącego horroru na media społecznościowe wjechały opinie na temat "Omenu: Początku". Niemal wszystkie są pozytywne. Na Twitterze przeczytamy m.in.:

Na taki religijny horror czekałem. Wyjątkowo odpychający.

"Omen: Początek": matko boska! Tak bezkompromisowego horroru spodziewałbym się po małym studiu a nie 20th Century.

"Omen" z 1976 r. miał kilka wywołujących ciarki i kontrowersyjnych scen. "Omen: Początek" podnosi pod tym względem poprzeczkę. Prequel wart oryginału.

REKLAMA

Czy ten prequel rzeczywiście jest taki dobry? Przekonamy się dosłownie za chwilę. "Omen: Początek" trafi na ekrany polskich kin już w pierwszy piątek kwietnia.

Premiera filmu "Omen: Początek" 5 kwietnia w kinach. Inne filmy z serii znajdziecie na Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA