REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nowy serial Netfliksa droższy od "Gry o tron". Dobrze wydane pieniądze?

Wszyscy pokładają ogromne nadzieje w nowym serialu Netfliksa. Hype train wśród widzów jedzie pełną parą już od dłuższego czasu, a platforma bardzo liczy, że się nie wykolei. W końcu wydała na niego mnóstwo kasy. "One Piece" kosztował bowiem więcej niż "Gra o tron".

31.08.2023
10:02
one piece anime netflix gra o tron hbo manga
REKLAMA

To bardzo ryzykowne zagranie ze strony Netfliksa. W końcu platforma nie ma dobrych doświadczeń z dotychczasowymi aktorskimi adaptacjami mang, na podstawie których powstały kultowe anime. Zarówno filmowe "Death Note", jak i serialowy "Cowboy Bebop" spotkały się z negatywnymi opiniami widzów i krytyków. Dlatego "One Piece" początkowo nie wzbudzał zbyt pozytywnych emocji wśród fanów.

Parę materiałów promocyjnych później - wywiadów z obsadą, zakulisowych filmików, trailerów i zdjęć z planu - fani zmienili swoje nastawienie do nowego serialu Netfliksa. Największą rolę odegrał fakt, że wszyscy powiązani z produkcją zapewniali o swoim szacunku do oryginału. Dzięki temu pełni nadziei widzowie z niecierpliwością zaczęli wyczekiwać premiery. Czy tym razem platformie uda się nie zawieść ich oczekiwań?

Czytaj także:

REKLAMA

One Piece - Netflix wydał na serial więcej niż HBO na Grę o tron

"One Piece" opowiada o młodym piracie w nieodłącznym słomkowym kapeluszu. Monkey D. Luffy zbiera wyjątkową załogę, aby razem z nią odnaleźć bajkowy, tytułowy skarb, który pozwoli mu zostać królem piratów. Żeby osiągnąć swój cel, musi jednak przechytrzyć depczącą mu po piętach piechotę morską i - co trudniejsze - zdeterminowaną konkurencję.

One Piece - Netflix - premiera

Biorąc pod uwagę popularność i kultowy status anime, Netflix od początku wiedział, że ma w rękach potencjalny hit. Dlatego sypnął groszem na produkcję serialu. Platforma z całej siły potrząsnęła sakiewką, bo jeden odcinek "One Piece" kosztował 16 mln euro (jakieś 71,5 mln zł). Dla porównania HBO na epizody "Gry o tron" 8. (najdroższego) sezonu wydawało 13,7 mln euro (ponad 61 mln zł).

One Piece - Netflix - budget

One Piece - pierwsze reakcje na serial platformy Netflix

Przedpremierowe opinie na temat "One Piece" w mediach społecznościowych sugerują, że Netflix dobrze ulokował swoje pieniądze. Krytycy, którzy mieli już okazję serial obejrzeć, zwracają szczególną uwagę na jego wierność materiałowi źródłowemu, nazywają go "objawieniem" i aktorską wersją mangi/anime, na jaką czekaliśmy. Co jednak najlepsze, powinien spodobać się tak fanom oryginału, jak i osobom z nim niezaznajomionym.

One Piece - Netflix - opinie
One Piece - Netflix - opinie
REKLAMA
One Piece - Netflix - opinie

Już teraz sami możecie się przekonać, czy rzeczywiście jest tak dobrze, jak twierdzą krytycy. Wszystkie odcinki "One Piece" dzisiaj, 31 sierpnia, zadebiutowały na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA