REKLAMA

Oscary 2018: te filmy były nominowane w kategorii Najlepszy film. Znamy zwycięzcę

Najlepszy film to jedna z tych kategorii, które najbardziej elektryzują widzów i krytyków. Właśnie poznaliśmy tytuł produkcji uznanej za najlepszy obraz powstały w 2017 roku. O statuetkę walczyło dziewięć filmów.

najlepszy film oscary
REKLAMA
REKLAMA

Dobiegła końca 90. ceremonia wręczenia Oscarów, podczas której poznaliśmy najlepsze filmy nakręcone w 2017 roku. Galę, tak jak w uprzednim roku, prowadził Jimmy Kimmel. Najwięcej nominacji wśród dziewięciu produkcji walczących o statuetkę we wspomnianej kategorii otrzymał Kształt wody w reżyserii Guillermo del Toro. To zresztą produkcja, która w tym roku była nominowana najwięcej razy spośród wszystkich wyróżnionych filmów.

Nagrodę w kategorii Najlepszy film otrzymał film Kształt wody w reżyserii Guillermo del Toro.

Wśród nominowanych tytułów w kategorii Najlepszy film znalazły się takie produkcje jak:

Tamte dni, tamte noce

Nominacje/wygrane: 4/1
najlepszy film  class="wp-image-139207"

Film, który wyreżyserował Luca Guadagnino, włoski reżyser. W głównych rolach wystąpili Timothée Chalamet i Armie Hammer. Ten pierwszy został za rolę w filmie nominowany w kategorii Najlepszy aktor, ale statuetkę zamiast niego dostał Gary Oldman, który wcielił się w Winstona Churchilla w Czasie mroku. Historia opowiada o uczuciu dwóch mężczyzn - dorosłego Olivera, który jest zaprzyjaźniony z rodziną Perlmanów, i Elio Perlmana, dorastającego chłopaka, spędzającego wakacje we Włoszech. To też opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości. Tamte dni, tamte noce oprócz nominacji w kategorii Najlepszy film, walczył też o trzy inne statuetki.

Czas mroku

Nominacje/wygrane: 6/2
czas mroku recenzja class="wp-image-129106"

Czas mroku to film o Winstonie Churchillu, w którym główną rolę zagrał Gary Oldman. Na ekranie partnerowali mu m. in.  Kristin Scott Thomas i Lily James. Reżyserem film jest Joe Wright. Produkcja została nominowana też w pięciu innych kategoriach, m. in. za najlepszą charakteryzację, w której to kategorii statuetkę odebrali Kazuhiro Tsuji, David Malinowski i Lucy Sibbick. Tutaj przeczytacie naszą recenzję filmu Czas mroku.

Dunkierka

Nominacje/wygrane: 8/3
Dunkierka class="wp-image-92048"

Dzieło Christophera Nolana, podejmujące temat II wojny światowej. Głównym bohaterem filmu jest Tommy, w którego wcielił się Fionn Whitehead. Młody chłopak musi zmierzyć się niebezpieczeństwem i okropieństwami wojny, śmiercią i strachem. Film został nominowany w ośmiu kategoriach, m. in. Najlepszy reżyser, Najlepszy dźwięk czy Najlepsza muzyka. Obraz Nolana zgarnął aż trzy statuetki. Naszą recenzję filmu przeczytacie tutaj.

Uciekaj!

Nominacje/wygrane: 4/1
 class="wp-image-84476"

Niemałe zaskoczenie wśród nominacji. Uciekaj to horror komediowy w reżyserii Jordana Peele'a ze świetnym twistem, podejmujący temat rasizmu w niestandardowy sposób. Film zarobił ponad 255 mln dol. przy budżecie zaledwie 4,5 mln dol. (!). Produkcja opowiada o młodej parze. On jest czarnoskóry, a ona biała. Wyjeżdżają za miasto, by on mógł poznać jej rodziców. Po tej wyprawie nic już nie będzie takie samo. Film został nominowany w czterech kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepszy aktor i Najlepszy scenariusz. Naszą recenzję przeczytacie tutaj.

Lady Bird

Nominacje/wygrane: 5/0
Co obejrzeć w weekend 2 marca class="wp-image-138163"

Film w reżyserii Grety Gerwig, która napisała także scenariusz do tej produkcji. Historia opowiada o młodej dziewczynie, Christine McPherson, która określa się właśnie mianem Lady Bird. W główną rolę wcieliła się Saoirse Ronan, znana m. in. z produkcji Brooklyn. Lady Bird opowiada o dorastaniu tytułowej bohaterki, która jest uczennicą szkoły średniej i przeżywa wzloty oraz upadki. Dziewczyna jest inna niż wszyscy, ma trudną relację z matką i nie potrafi się odnaleźć wśród swoich rówieśników. Naszą recenzję przeczytacie tutaj.

Nić widmo

Nominacje/wygrane: 6/1
nic widmo recenzja class="wp-image-136855"

Film Paula Thomasa Andersona opowiadający o Reynoldsie Woodcocku, który jest znanym krawcem z Londynu. Mężczyzna zakochuje się w Almie, co odmieni jego dotychczasowe życie. W głównych rolach wystąpili Daniel Day-Lewis i Vicky Krieps. Film został nominowany w sześciu kategoriach, m. in. Najlepszy reżyser czy Najlepszy aktor. Nić widmo to ostatnia rola Daniela Day-Lewisa. Tutaj sprawdzicie naszą recenzję produkcji.

Czwarta władza

Nominacje/wygrane: 2/0
Czwarta Wladza recenzja class="wp-image-130090"

Wielkie spotkanie Meryl Streep i Toma Hanksa na dużym ekranie. Czwarta władza to film oparty na faktach. Za jego reżyserię odpowiada Steven Spielberg. Historia skupia się na sprawie znanej jako Pentagon Papers. Rząd amerykański nie chce dopuścić do publikacji materiałów dotyczących wojny wietnamskiej przez New York Times. Film otrzymał również jedną nominację w kategorii Najlepsza aktorka dla Meryl Streep, która tym samym została wyróżniona po raz 21. Naszą recenzję filmu przeczytacie tutaj.

Kształt wody

Nominacje/wygrane: 13/4
ksztalt wody recenzja class="wp-image-133194"

Najnowszy film Guillermo del Toro, twórcy Labiryntu fauna. Kształt wody opowiada historię miłości międzygatunkowej. W głównej roli jako Eliza Esposito, niema woźna, pracująca w rządowym laboratorium, wystąpiła Sally Hawkins. Kobieta nawiązuje bliską relację z dziwnym stworem żyjącym we wspomnianym laboratorium. Film otrzymał aż 13 (!) nominacji. Naszą recenzję przeczytacie pod tym adresem.

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Nominacje/wygrane: 7/2
REKLAMA
mildred hayes trzy billboardy class="wp-image-137638"

Trzy billboardy za Ebbing, Misouri to film, który według bukmacherów miał największe szanse na wygraną w kategorii Najlepszy film. W głównej roli w produkcji wystąpiła Frances McDormand, która zagrała matkę cierpiącą po stracie swojej córki. Ta ostatnia została bowiem zgwałcona i zabita kilka miesięcy temu, a policja wciąż nie znalazła sprawcy. Kobieta postanawia wynająć trzy tytułowe billboardy i wytknąć władzy ich opieszałość i brak działania. Film otrzymał aż siedem nominacji do Oscara. Na ekranie, oprócz McDormand, mogliśmy zobaczyć takich aktorów jak: Woody Harrelson i Sam Rockwell. Obaj aktorzy byli nominowani w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy właśnie za udział w tym filmie. Statuetkę odebrał Sam Rockwell. Naszą recenzję przeczytacie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA