REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi na Blu-ray to aż 20 dodatkowych minut filmu

Nie będą one jednak wmontowane w sam film. Te dodatkowe 20 minut to wycięte sceny, które musiały zostać poświęcone na stole montażowym. Jedna z nich zapowiada się bardzo interesująco.

25.01.2018
14:43
20 minut wyciętych scen z Ostatniego Jedi w wersji na płytę Blu-ray
REKLAMA
REKLAMA

Moda na ponowne premiery filmów w edycjach reżyserskich już się zakończyła. To jednak nie oznacza, że fani Gwiezdnych wojen nie mogą liczyć na dodatkowe materiały filmowe, których nie mogli zobaczyć w kinie. Płyta Blu-ray z filmem Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi będzie zawierać aż 20 minut gotowego, obrobionego materiału, który został z filmu wycięty.

Tego typu praktyki nie są akurat niczym nowym. Zarejestrowany materiał filmowy zazwyczaj jest znacznie dłuższy od filmu w ostatecznej formie. Mało kto wysiedziałby w kinie ponad trzy, a nawet i cztery godziny. Dlatego też podczas montażu usuwa się te najmniej istotne sceny, by film nas bawił, zamiast męczyć.

Pierwszą wyciętą scenę z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi już poznaliśmy.

Co prawda samej sceny jeszcze nie widzieliśmy. Reżyser Rian Johnson opisał ją jednak podczas Star Wars Show, które nadawane jest w Internecie przez Lucasfilm. Ujrzymy w niej wściekłą Rey, która ma dość dziwacznych prób, na które wystawiał ją Luke podczas szkolenia.

Ostatni Jedi wycięte sceny class="wp-image-128458"

Luke zdradza Rey, że te światełka, które widzi nocą, to obóz bandytów. Przestępcy regularnie nawiedzają tubylców i uprzykrzają im życie. Bohaterka chce pomóc pokrzywdzonym, Luke jej jednak tego zakazuje. Argumentuje, że gdy ona zniknie i uda się w dalszą podróż, najeźdźcy wrócą, znacznie liczniejsi i żądni zemsty, czyniąc sytuację jeszcze gorszą.

Rey nie słucha swojego mistrza i udaje się do obozowiska rzekomych bandytów, które okazuje się… zwykłą imprezą przy ognisku. Co więcej, uczestniczą w niej Chewie i R2-D2. Rey traci wiarę w słowa Luke’a, co również wpływa na dalsze podejście mistrza do uczennicy.

Na tym jednak nie koniec. Książkowa adaptacja filmu będzie zawierać nowe sceny.

REKLAMA

Jedną z nowości w książce będzie poruszająca scena pogrzebu Hana Solo. Mamy też poznać więcej szczegółów na temat wydarzeń w Canto Bright. Niestety, dalszych informacji na ten temat nie mamy. Z czego się poniekąd cieszę, bo przyjemniej będzie oglądać dodatki na płytach w domu i czytać książkę.

Data premiery obu wydawnictw nie jest jeszcze znana. Nie wiemy też, czy Ostatni Jedi doczeka się wersji Blu-ray UHD, czy też – podobnie jak Przebudzenie Mocy czy Łotr 1 – będzie dostępny wyłącznie w Full HD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA