REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Multipleksy nieśmiało się otwierają. Cinema City i Helios zdradziły plany

Multikino przymierza się do ponownego wyświetlania filmów. Możliwe, że swoje sale otworzy jeszcze w marcu, ale pod pewnymi warunkami. Co z pozostałymi dużymi sieciami? Udało nam się uzyskać odpowiedzi od Cinema City i Heliosa.

03.03.2021
17:31
Które otworzą się multipleksy? Zapytaliśmy kina Cinema City i Helios
REKLAMA
REKLAMA

Od 12 lutego znów możemy chodzić do kin. Na pierwszy ogień poszły te mniejsze, studyjne, którym po prostu łatwiej i szybciej jest się otworzyć po lockdownie, niż ogólnopolskim sieciom. Multipleksy jednak już powoli tracą cierpliwość po wielomiesięcznych stratach.

Pierwszą dużą siecią, która ma zamiar otworzyć swoje placówki, jest Multikino. Nie jest to jednak pewne na sto procent. Redakcji serwisu krakowwpigulce.pl udało się ustalić, że zrobi to, kiedy dystrybutorzy potwierdzą odpowiednią liczbę filmów, a epidemia koronawirusa ustabilizuje się.

Oczywiście przy naszej liczbie ekranów to nie może być jeden film na 4 tygodnie. Mówimy tu o odpowiedniej liczbie filmów, dającej perspektywę działania w średnim okresie czasu. Na dzień dzisiejszy, po rozmowach z dystrybutorami, mówimy o drugiej połowie marca lub początku kwietnia pod warunkiem, że sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu

Postanowiliśmy zapytać, co zamierza zrobić konkurencja. Odpowiedzi, które dostała redakcja Rozrywka.Blog można podsumować krótko: pozostałe sieci kin przyglądają się rozwojowi pandemii i na razie nie pójdą w ślady Multikina.

Obecnie czekamy, jaki będzie dalszy przebieg pandemii. Naszym priorytetem jest konsekwentnie dbać o bezpieczeństwo wszystkich widzów i pracowników oraz zapewnienie rozrywki na najwyższym możliwym poziomie. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o otwarciu naszych kin, musimy mieć pewność, że sytuacja wróciła do normy, aby po ich szybkim otwarciu nie być zmuszonym do ponownego zamykania

— informuje Katarzyna Opertowska z Cinema City.

W podobnym tonie wypowiedziała się też przedstawicielka sieci Helios. Zarządzający kinami nie chcą powtórki z zeszłego roku, kiedy otworzyli się na kilka miesięcy, by potem ponownie się zamknąć – w listopadzie.

Otwarcie obiektów Heliosa uzależnione jest od wysokiego prawdopodobieństwa, że nie dojdzie do ponownego zamknięcia kin. Zadecyduje więc o tym odwrócenie obecnego trendu zakażeń. Rząd przyjął zasadę regionalizacji obostrzeń, dlatego dosyć łatwo będzie można zaobserwować, kiedy nastąpi wygaszanie trzeciej fali. Od tego momentu Helios potrzebuje dwa tygodnie, aby uruchomić swoje kina

— odpowiada Nina Graboś z Agory (właściciel sieci Helios).

REKLAMA

Jeśli multipleksy otworzą się, będą je obowiązywać takie same obostrzenia, jak te dotyczące kin studyjnych. Na sali może być zajęta tylko połowa miejsc, widzowie muszą mieć maseczki na twarzach, a stoiska gastronomiczne pozostaną zamknięte.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA