REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Overlord II - zapowiedź gry

W roku 2007 światło dzienne ujrzała produkcja ze stajni Triumph Software. Projekt ten został zatytułowany Overlord, był grą akcji z widokiem TPP, z lekką domieszką RPG. Gra aż kipiała od czarnego humoru, łamała wszelkie stereotypy, do których przyzwyczaili nas inni twórcy. Kto powiedział, że główny bohater musi być dobrym, prawym rycerzem, z blond grzywą rozwianą przez wiatr towarzyszący karkołomnej jeździe na rumaku? Kto powiedział, że zwaśnione rasy zjednoczą się pod dowództwem naszego dzielnego herosa, by zniszczyć zło, które zalęgło się za sprawą złego tyrana. I wreszcie, kto Wam wmówił, że sami nie możecie zostać tym czarnym charakterem?

11.03.2010
23:50
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Overlord miał swoje wady, to fakt. Pozostawiał po sobie pewien niedosyt, spowodowany dość krótkim czasem niezbędnym do jego ukończenia. Mimo tego był znakomitym "odprężaczem", ponadto pozwalał nam odsapnąć od ciągłego ratowania świata, co i rusz fundowanego nam przez producentów gier. Zapewne wielu fanów "jedynki", jak i tytułów innowacyjnych w ogóle, ucieszy się na wieść, iż Triumph Software pracuje nad kontynuacją bardzo dobrej produkcji sprzed dwóch lat. Scenariusz - podobnie jak w przypadku "jedynki" - wyjdzie spod pióra Rhianny Pratchett, córki Terry'ego - autora, który do fantasy podchodzi z przymrużeniem oka. Możemy być pewni, że znów otrzymamy zwariowaną i naprawdę zakręconą historię.

REKLAMA

Druga część Overlorda będzie rozwinięciem pomysłów zastosowanych w pierwowzorze. Tym razem również wcielimy się w zakutego w ciężką zbroję antybohatera pragnącego zawładnąć światem. Na drodze ku całkowitemu, despotycznemu rządzeniu naszemu herosowi stoi wielkie mocarstwo stylizowane na Imperium Romanum, któremu również marzą się despotyczne rządy. Jakie szanse ma jeden heros naprzeciw istnej potędze polityczno-militarnej? Duże, nawet bardzo, gdyż...

Znów pomogą nam nasi dzielni, acz nieco nieporadni słudzy - Minioni, stwory całkowicie podporządkowane swemu panu. W "dwójce" mają być inteligentniejsze (hmmm...) oraz bardziej niebezpieczne. Przy ich pomocy po raz kolejny będziemy podbijać, plądrować i zabijać. To ostatnie ma dawać jeszcze więcej frajdy niż dotychczas - naszych sługusów będziemy mogli ustawić w szyk bojowy, pod naszą komendą znajdą się liczniejsze oddziały chochlikopodobnych stworów, co pozwoli na prowadzenie batalii na większą skalę niż dotychczas. Ponadto zasiądą na wierzchowcach oraz zdobędą możliwość obsługiwania potężnych machin oblężniczych. Wszystko w imię swego Pana!

REKLAMA

Oprócz wspomnianego już imperium wzorowanego na starożytnym Rzymie odwiedzimy także skuty lodem Nordberg zamieszkały przez groźne foki oraz stwory o wiele niebezpieczniejsze, jak chociażby monstra przypominające trolla. Gra będzie oparta na tym samym silniku, co pierwsza część, jednak oprawa wizualna ulegnie poprawie. Podobnie, jak w pierwszej części, akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby.

Overlord II zapowiada się naprawdę bardzo dobrze. Wcielenie się w złego, mrocznego lorda, chcącego objąć władzę nad światem - to jest to! Zwłaszcza, że ostatnimi czasy jesteśmy zasypywani grami, które powielają schematy, zaś tytułów innowacyjnych jest jak na lekarstwo. Miejmy jedynie nadzieję, że "dwójka" będzie dłuższa od swej poprzedniczki. Cały świat klęknie przed nami w bieżącym roku, jednak nie znamy konkretnej daty. Gra zostanie wydana na pecety, PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Czy druga część Overlorda ma szansę zostać grą roku 2009? "Raczej" nie, choć zapewne wielu graczy znudzonych sztampowością będzie się przy niej świetnie bawić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA