REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Paul Ritter nie żyje. Światową sławę przyniosła mu rola w serialu „Czarnobyl”

3.6 Roentgen. Not great, not terrible – te słowa wypowiadane przez Anatolija Diatłowa pewnie nie przeszłyby do kanonu popkultury, gdyby nie doskonała kreacja Paula Rittera. Angielski aktor zmarł z powodu raka mózgu. Miał zaledwie 54 lata.

06.04.2021
12:56
Paul Ritter nie żyje. Aktor znany z serialu Czarnobyl miał 54 lata
REKLAMA
REKLAMA

Paul Ritter odszedł w spokoju 5 kwietnia. Do ostatnich chwil towarzyszyła mu rodzina  - żona Polly oraz synowie Frank i Noah. Informację o jego śmierci przekazał serwisowi „The Guardian” agent aktora.

Paul był wyjątkowo utalentowanym aktorem, dzięki czemu mógł grać różnorodne role na scenie i na ekranie. Miał ponadprzeciętne umiejętności. Ponadto był błyskotliwy, uprzejmy i bardzo zabawny. Bardzo będzie nam go brakować

– czytamy w oświadczeniu.

Popularność przyniosła mu rola w brytyjskim serialu komediowym „Obiady piątkowe”, w którym wcielił się w rolę głowy rodziny – Martina Goodmana. Jednak dopiero rola w miniserialu HBO „Czarnobyl” dała mu sławę na całym świecie.

Zagrał Anatolija Diatłowa – zastępcę naczelnego inżyniera w elektrowni jądrowej, który dorzucił swoje 3,6 grosza do katastrofy z 1986 roku. Ritter zagrał tak przekonująco, że choć jego postać była antybohaterem tragedii, to i tak zaskarbił sobie rzeszę fanów (i memów).

Paul Ritter nie żyje – aktor zagrał Anatolija Diatłowa w „Czarnobylu”

REKLAMA

Paul Ritter pojawiał się niejednokrotnie w kinowych przebojach. W filmie „Harry Potter i Książę Półkrwi” zagrał Eldreda Worple'a, z kolei w „007 Quantum of Solace” wcielił się w postać Guya Hainesa.  Z kolei za swoje występy teatralne był nominowany do nagród Oliviera oraz Tony.

Ostatnie produkcje, w których wystąpił, to serial „Belgravia” oraz „Proces Christine Keeler”, a także będące w fazie post-produkcji „Operacja Mincemeat”. Premiera filmu jeszcze nie została podana, ale prawa do dystrybucji wykupił już Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA