Najlepsze polskie kino na Polsat Box Go. Oto nagradzane w Gdyni filmy, które musicie obejrzeć

Lokowanie produktu: Polsat Box Go

Kolejna edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za nami. Jeśli szukacie najlepszych rodzimych produkcji nagrodzonych w poprzednich latach, koniecznie rzućcie okiem na ofertę Polsat Box Go. Znajdziecie tam kilkanaście docenionych tytułów, spośród których przynajmniej część powinniście potraktować jako pozycje obowiązkowe.

polsat box go najlepsze polskie filmy gdynia festiwal

Najważniejszy polski festiwal filmowy co roku wyróżnia część najlepszych produkcji ostatnich miesięcy. Możemy obrażać się na tego typu imprezy i zarzucać im, że regularnie pomijają tytuły, które zasłużyły na uwagę - nie zmienia to jednak faktu, że produkcje docenione w Gdyni w większości przypadków naprawdę zasługują na poświęcony im czas.

Bardzo bogatą ofertą docenionych w poprzednich latach polskich obrazów może poszczycić się Polsat Box Go. Znajdziemy tam przynajmniej kilkanaście nagrodzonych filmów - część z nich to tak zwane pozycje obowiązkowe, które warto nadrobić w pierwszej kolejności.

Polsat Box Go: najlepsze polskie filmy nagrodzone w Gdyni

Poniżej przedstawiam wam subiektywną TOP-kę najlepszych filmów nagrodzonych w ostatnich latach na festiwalu w Gdyni, które możecie obejrzeć na platformie VOD Polsatu. To przegląd kina zróżnicowanego gatunkowo i kreatywnie, ale w każdym przypadku zasługującego na poświęcony mu czas.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się aż 29 razy organom ścigania. Milicja dawała za jego głowę olbrzymie nagrody, a jego wyczyny śledziła cała Polska. Oto polskie kino gatunkowe napisane z polotem, zapewniające przednią rozrywkę, pełne uroku i energii. Wizualnie stylowy, fabularnie - wciągający bez reszty.

Najmro

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to głośny i nagradzany polski film opowiadający przerażającą historię niesłusznie skazanego za morderstwo Tomasza Komendy. Niezwykle poruszająca historia o ludzkim cierpieniu i nieśmiertelnej nadziei z bezbłędną kreacją Piotra Trojana. Kino angażujące i przemyślane.

Kler

"Kler" był szeroko dyskutowanym filmem, który podzielił polską widownię. Obraz Wojciecha Smarzowskiego rozpalił media, publiczność, krytykę i Internet. Nie powiedział nic nowego, ale pochylił się nad kondycją współczesnego polskiego kleru i przypomniał o drążącym go mroku - o jego licznych problemach, na które Kościół przymyka oko. Niezależnie od tego, czy przepadacie za kinem Smarzowskiego, warto się z jego obrazem z 2018 roku zapoznać - przecież z jakiegoś powodu wywołał dużo emocji i ożywił dyskurs.

Kler

Najlepszy

Historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24 h 47 min 46 sek. To coś więcej niż zwykły polski biopic - mamy tu werwę, emocje, świetne aktorstwo, hollywoodzkie zacięcie. Najlepsza kreacja Gierszała!

Wszystkie nasze strachy

Poruszający, prowokujący, oparty na dialogu i budowaniu mostów. Film opowiada o Danielu (kolejna znakomita kreacja Dawida Ogrodnika), który jest artystą, katolikiem i aktywistą - angażuje się w sprawy duchowe, wierząc, że kościół nie powinienem być miejscem wykluczenia, a miejsce w jego wspólnocie jest dla wszystkich bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości. Tak się robi filmowe traktaty o etyce - i nie tylko!

Wszystkie nasze strachy

Ostatni komers

Jeden z najlepszych (i najlepiej przyjętych) rodzimych filmów 2020 roku i bardzo dojrzały debiut zarazem. Oto ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. Przed balem, znanym jako "komers", grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. To czas zauroczenia, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Wiarygodne i szczere kino - wciąż ze świecą można takiego u nas szukać.

Żeby nie było śladów

Nowy obraz Jana P. Matuszyńskiego (twórca znakomitej "Ostatniej rodziny") opowiada o głośnym zatrzymaniu w maju 1983 roku, które zakończyło się tragedią. Władze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej zaangażowały cały aparat państwowy, by za wszelką cenę uchronić winnych śmierci Grzegorza Przemyka od konsekwencji. Fenomenalna realizacja, wielopłaszczyznowość, świetne aktorstwo - film wnikliwy i przejmujący.

To oczywiście tylko garstka moich ulubionych polskich produkcji, które znajdziecie w ofercie Polsat Box Go - nie da się ukryć, że serwis dba o bogaty wybór tych rodzimych filmów, z których możemy być dumni. Nie wierzycie? Sprawdźcie tutaj.

Lokowanie produktu: Polsat Box Go
Najnowsze