REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS i Windows Phone - Doom, Fahrenheit, Evolve i inne

Wraz z początkiem nowego miesiąca posiadacze smartfonów i tabletów dostali rewelacyjne gry mobilne. Premiery tego tygodnia wypadają naprawdę ciekawie, niezależnie od posiadanego mobilnego systemu operacyjnego. Przed Wami debiuty gier na smartfony i tablety przypadające na początek lutego:

02.02.2015
19:16
Doom, Fahrenheit, Evolve i inne - premiery gier na smartfony i tablety
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

Dawniej każda głośna marka musiała mieć mobilną grę z gatunku endless run. Dzisiaj modnym standardem jest podgatunek match three, polegający na łączeniu ze sobą kolorowych elementów. Manię na punkcie takiej rozgrywki rozpoczęło Candy Crush, ale dzisiaj w tak zwane „trójki” bawi się Godzilla, bawią się Wściekłe Ptaki i bawią się super-bohaterowie Marvela. Nic zatem dziwnego, że na podobną formę promocji zdecydowało się 2K z okazji nadchodzącej premiery Evolve. Co zaskakujące, darmowa aplikacja wcale nie jest zła. Prawdę mówiąc, gra się w nią naprawdę przyjemnie, chociaż połączenie „trójek” z kosmicznymi potworami wygląda komicznie.

Miłośnicy kafelkowego systemu operacyjnego w końcu doczekali się kolejnej solidnej gry platformowej. Chociaż tytuł nie brzmi zachęcająco, Grimbo posiada zaskakująco kompleksową warstwę wizualną zrealizowaną w trójwymiarowym środowisku. Aplikacja jest również świetnie zaanimowana, co w przypadku tego gatunku jest niezmiernie ważne. Szkoda jedynie, że główny bohater to bezczelna kopia magów z popularnej serii Final Fantasy. Dziwi przy tym, że produkcja tego typu jest w pełni darmowa. Fani Raymana będą ukontentowani. Moim zdaniem naprawdę warto, pomimo nieco zbyt wysokiego poziomu trudności (może to ja jestem beznadziejny).

ANDROID

Ogromna szkoda, że na ten moment arcyciekawa wizualnie gra przygodowa jest dostępna jedynie na tabletach z Androidem. Przykład Machinarium pokazał, że mniejszy ekran smartfona nie musi być problemem. Jak łatwo się domyślić, Steampunker to aplikacja silnie osadzona w mieszaninie industrialnych oraz fantastycznych klimatów. Właśnie owa jedyna w swoim rodzaju otoczka jest największą zaletą gry. Bez niej produkcja staje się zwyczajną przygodówką z powtarzalnymi zagadkami, które już wielokrotnie rozwiązywaliśmy w innych tytułach. Na pewno można, ale jednak nie trzeba.

Po wielu perypetiach najlepsza, najbardziej „dopakowana”, najbardziej udoskonalona i dopieszczona edycja pierwszego Dooma oparta na otwartym kodzie Id Software powróciła do Google Play. D-GLES jest piękniejsze niż kiedykolwiek, oferuje dziesiątki poprawek względem oryginalnej odsłony i wygląda po prostu przecudnie, Jeżeli chcecie zrobić sobie wycieczkę do czasów młodości i pierwszych trójwymiarowych strzelanin – naprawdę warto, Nieprzekonanym proponuję zapoznać się z darmową wersją demonstracyjną, która również jest dostępna w Google Play.

iOS

Bez tej gry nie byłoby świetnego Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze. To właśnie Fahrenheit zapoczątkował modę na niezwykle filmowe i dojrzałe narracyjnie gry przygodowe, w których specjalizuje się studio Quantic Dream. Co kapitalne, dzisiaj każdy z nas może zagrać w niesamowite dzieło z 2005 roku. Niestety, nie jest to tania przyjemność. Za mobilne, znacznie poprawione wizualnie wydanie gry życzą sobie 10 dolarów, co na mobilne warunki jest stawką niezwykle zaporową. Niestety, tym razem naprawdę warto.

REKLAMA

Co się stanie, gdy seria Mass Effect zderzy się z Falloutem? Odpowiedzią na to pytanie jest Exiles – spektakularne action RPG o niesamowitej warstwie wizualnej. Chociaż aplikacja nie jest tak długa jak moglibyśmy sobie tego życzyć, posiada olbrzymią grywalność. Bardzo dojrzała, rozbudowana i stworzona z rozmachem produkcja, która równie dobrze mogłaby sobie poradzić na stacjonarnych platformach. Zdecydowanie warto, jeżeli zjedliście sobie zęby na tego typu tytułach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA