REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Gorący piątek w muzyce. Sprawdźcie najciekawsze premiery płytowe

Nieoczywiste kompozycje, szczere historie i dużo pięknych melodii. Sprawdźcie najciekawsze premiery muzyczne minionego tygodnia.

26.01.2019
14:15
premiery muzyczne
REKLAMA
REKLAMA

To był gorący piątek. Ogłoszenie nominacji do Fryderyków, nowy album Backstreet Boys, a w międzyczasie kilka ważnych premier płytowych. Premier na tyle interesujących, że lepiej ich nie przegapić. Zwłaszcza nowości od Misi Furtak.

Najciekawsze premiery muzyczne minionego tygodnia

Balthazar - „Fever”

„Fever” to 4. album długogrający belgijskiej formacji Balthazar. Grupa zaliczyła kilkuletnią przerwę wydawniczą, w trakcie której członkowie rozpierzchli się do solowych projektów. Powrót do wspólnego grania zaowocował odświeżeniem brzmienia, które naprawdę słychać. Zaczyna się od nieco bluesowego wstępniaka, potem jest trochę soulu („Changes”), sporo wyrazistego basu, leniwych melodii i wpadających w ucho refrenów.

Misia Furtak - „Co przyjdzie?”

Misia Furtak, działająca na scenie muzycznej w różnych odsłonach (od zespołu tres.b po duet Ffrancis), nowym solowym wydawnictwem pozytywnie mnie zaskoczyła. „Co przyjdzie?” to bardzo poetycka, subtelna, nieoczywista płyta. W warstwie dźwiękowej różnorodna, zahaczająca o ciężkie gitarowe motywy równie często, co o delikatne smyczkowe frazy. Przyjemne i kojące.

Better Oblivion Community Center (Conor Oberst i Phoebe Bridgers) - „Better Oblivion Community Center”

REKLAMA

Conor Oberst, doświadczony amerykański songwriter, najbardziej znany z działalności z Bright Eyes, założył zespół razem z młodziutką i równie utalentowaną Phoebe Bridgers. Co z tego wynikło? Album wypełniony szczerymi, folk-rockowymi piosenkami. Może się spodobać szczególnie tym, którzy w muzyce szukają prostoty, emocjonalności i świetnie opowiadanych historii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA