REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Quentin Tarantino przymierza się do ostatniego filmu. Wiemy, o czym opowie

Czyżby tajemnica się wyjaśniła? Właśnie dostaliśmy pierwsze informacje na temat 10., a co za tym idzie ostatniej produkcji sygnowanej nazwiskiem Quentina Tarantino? Według najnowszych doniesień twórca "Pewnego razu... w Hollywood" ma wrócić na plan już całkiem niedługo.

15.03.2023
8:52
quentin tarantino ostatni film the movie critic
REKLAMA

Jak sam zapowiada, Quentin Tarantino szykuje się już do reżyserskiej emerytury. Zanim jednak zacznie w spokoju pisać sobie książki, chce zrealizować jeszcze jeden film. Przez jakiś czas mówiło się, że miałby to być "Kill Bill 3" z gwiazdą "Stranger Things", córką Umy Thurman - Mayą Hawke. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, szykuje się jednak do realizacji zupełnie innego projektu.

Scenariusz do ostatniego filmu Quentina Tarantino ma być już gotowy. Napisał go oczywiście sam reżyser. Chociaż wszystko jest na razie trzymane w ścisłej tajemnicy, wiele wskazuje na to, że poznaliśmy jego tytuł i ogólny zarys.

Czytaj także:

REKLAMA

O czym będzie ostatni film Quentina Tarantino?

Na sam początek należy zastrzec, że nie są to oficjalne doniesienia. Powołując się na swoich informatorów, przekazał je "The Hollywood Reporter". Według nich Quentin Tarantino napisał scenariusz, który zatytułował "The Movie Critic", czyli "Krytyk filmowy". Choć bardziej na miejscu byłoby "Krytyczka filmowa". Bo osadzona w Los Angeles lat 70. opowieść ma skupiać się na kobiecie.

Wygląda na to, że Quentin Tarantino postanowił zrobić film o Pauline Kael - jednej z najbardziej wpływowych krytyczek wszech czasów. Znana była ze swojego dosadnego, drapieżnego i osobistego stylu oraz częstych kłótni z redaktorami i filmowcami. Pod koniec lat 70. pracowała jako konsultantka w Paramount Pictures. Prawdopodobnie na tym okresie jej życia skupiać się będzie "The Movie Critic".

REKLAMA
Quentin Tarantino

Quentin Tarantino niejednokrotnie wspominał o swoim szacunku i podziwie dla Pauline Kael. Doniesienia wspomnianego portalu są więc wiarygodne. Według nich zdjęcia do "The Movie Critic" mają ruszyć już jesienią. Tajemnicą pozostaje data premiery nadchodzącego filmu.

*Zdj. główne: zrzut z ekranu z dostępnego na YouTube wideo "Quentin Tarantino on Godard: What She Said: The Art of Pauline Kael new clip official from Berlinale"

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA