REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Mało wam akcji po "Road House" od Amazona? Platforma ma więcej takich filmów

Szukając filmu akcji do obejrzenia wieczorem bądź w weekend kiedyś szło się do wypożyczalni VHS, z której wychodziło się z toną kaset. Dzisiaj wchodzi się na Amazon Prime Video.

29.03.2024
18:30
filmy akcji amazon prime video co obejrzeć
REKLAMA

Amazon Prime Video ma wiele wspólnego z wypożyczalniami VHS. Na platformie roi się bowiem od akcyjniaków w starym stylu, pozostawiających po sobie przyjemny B-klasowy posmak. Takie przecież jest nawet "Road House", które zaraz po swojej premierze podbiło listę najpopularniejszych tytułów dostępnych na platformie. Nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie miało ją opuścić.

REKLAMA

Road House - podobne filmy akcji na Amazon Prime Video

"Road House" było zresztą predestynowane do stania się hitem Amazon Prime Video. Użytkownicy platformy uwielbiają przecież dobre mordobicie. Kiedyś listę najpopularniejszych tytułów dostępnych w serwisie zdominowały wszystkie części "Johna Wicka" (i ich spin-off). Ich akurat na poniższej liście nie znajdziecie. Ale przy wymienionych w niej tytułach też nudzić się nie będziecie.

Wykidajło

Wykidajło - Amazon Prime Video - co obejrzeć?

Ta lista nie mogła się rozpocząć od innego tytułu. W końcu "Road House" to remake właśnie "Wykidajły", który był hitem polskich wypożyczalni VHS. W tym filmie Patrick Swayze kopie tyłki niczym Chuck Norris. Tylko przy okazji gra lepiej. Jego Dalton jest twardzielem-filozofem(sic!), który pozostaje miły, dopóki nie przestaje być miły. Dzięki temu dostajemy bezpretensjonalne kino oparte na atrakcjach. Mordobicie idzie więc w parze z chwytliwymi one-linerami, skoczną muzyką (wykonywaną zresztą na żywo) i tańczącymi do niej dziewczynami. Czego chcieć więcej?

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Zmowa milczenia

Skoro "Wykidajło" to taki film z Chuckiem Norrisem bez Chucka Norrisa, to dobrze byłoby sięgnąć po film z Chuckiem Norrisem, w którym Chuck Norris rzeczywiście gra. Taki na Amazon Prime Video też znajdziecie. W "Zmowie milczenia" aktor wciela się w sierżanta chicagowskiej policji. Grany przez niego Eddie Cusack zaprowadza w mieście porządek, bez skrupułów rozprawiając się z kolejnymi handlarzami narkotyków i skorumpowanymi kolegami po fachu.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Bez skrupułów - Amazon Prime Video - co obejrzeć?

Dwa pierwsze filmy na tej liście były akcyjniakami z lat 80. Teraz pora na współczesnego akcyjniaka, który wygląda jak akcyjniak z lat 90. "Bez skrupułów" to unowocześniona adaptacja książki Toma Clancy'ego. Śledzimy w nim losy Johna Clarka, mszczącego się za śmierć żony. Chcąc wymierzyć sprawiedliwość, trafia na trop większego spisku. Jest szybko, dynamicznie i widowiskowo.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Wszystkie stare noże

"Wszystkie stare noże" podobnie jak "Bez skrupułów" ma przyjemny oldschoolowy vibe. Tylko to już nie jest czyste kino akcji, a trzymający w napięciu thriller szpiegowski. To opowieść o dwójce agentów CIA i byłych kochanków przy okazji, którzy spotykają się po paru latach od nieudanej akcji ratunkowej. Próbują dojść do tego, co podczas misji poszło nie tak, kto zdradził. Ogląda się jak na szpilkach.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Jeden strzał

Jeden strzał - Amazon Prime Video - co obejrzeć?

Wracamy do kina wysokoadrenalinowego. W tym filmie gra Scott Adkins. Tyle powinno na zachętę wystarczyć, bo we współczesnym kinie nikt nie kopie tyłków tak jak on. Na marginesie warto dodać, że aktorowi też się "Road House" podobało. Z jednym zastrzeżeniem. W swoich mediach społecznościowych skrytykował bowiem CGI wykorzystywane w scenach akcji. "Swayze tego nie potrzebował".

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Mechanik

REKLAMA

Między kolejnymi częściami "Szybkich i wściekłych" oraz "Niezniszczalnych" Jason Statham grywa również w skromniejszych, aczkolwiek wciąż wybuchowych filmach. Nie tak dawno przecież mogliśmy go oglądać w "Pszczelarzu", który do czasu "Diuny 2" był największym hitem 2024 r. Jeśli mało wam jego cockneyowskiej zadziorności na Prime Video znajdziecie dwie części "Mechanika", gdzie naparza się, roztaczając cały swój urok.

Filmy obejrzycie na Amazon Prime Video.

Więcej o "Road House" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA