REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Robert De Niro ocenzurowany. Organizatorzy gali zmienili treść jego przemówienia

"Początek mojego przemówienia został przeredagowany" - stwierdził Robert De Niro podczas tegorocznej edycji rozdania nagród Gotham Awards. Okazało się bowiem, że w pierwotnej wersji tekstu pojawiły się fragmenty krytykujące Donalda Trumpa, byłego prezydenta USA, a wiadomo o tym, ponieważ aktor postanowił mimo wszystko przeczytać oryginalne przemówienie, którego kopię miał zapisaną w swoim telefonie.

29.11.2023
12:26
Robert De Niro ocenzurowany. Organizatorzy gali zmienili treść jego przemówienia
REKLAMA

Gotham Awards to ceremonia rozdania amerykańskich nagród filmowych, które od 1991 roku przyznawane są twórcom filmów niezależnych. 33. edycja wydarzenia odbyła się 27 listopada, a wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się takie produkcje jak "Poprzednie życie", "Anatomia upadku", "Cztery córki" czy "May December". Organizatorzy gali przewidzieli także nagrody specjalne - statuetki powędrowały do "Barbie", "Maestro", "Ferrari", "Rustin" i "Air". Wyróżnienie otrzymał również najnowszy film Martina Scorsesego - "Czas krwawego księżyca". W imieniu twórców produkcji nagrodę odebrać miał Robert De Niro, jeden z pierwszoplanowych bohaterów tytułu, który opowiada historię członków plemienia Osagów, zamieszkujących teren, gdzie zostaje odkryta ropa naftowa. Kiedy aktor wyszedł na scenę i przystąpił do czytania przemówienia, nastąpiły jednak pewne komplikacje.

REKLAMA

Przemówienie Roberta De Niro zostało przeredagowane. Aktor postanowił przeczytać oryginalną wersję z telefonu

De Niro początkowo czytał swoje przemówienie z promptera, jednak po chwili zauważył, że wyświetlany tekst nie zgadza się z treścią jego oryginalnej przemowy. Aktor postanowił przerwać swoje wystąpienie słowami:

Chcę powiedzieć jedno. Początek mojego przemówienia został przeredagowany, wycięty. Nic o tym nie wiedziałem. Chciałbym je więc teraz odczytać. 

Na temat Roberta De Niro przeczytasz więcej w serwisie Spider's Web:

Dalszą część wystąpienia De Niro kontynuował już posiłkując się swoją oryginalną wersją tekstu, której kopię miał zapisaną w telefonie. Odniósł się w nim do historii i przemysłu rozrywkowego, twierdząc, że "historia nie jest już historią", a "prawda nie jest już prawdą". "Nawet fakty zostają zastąpione przez alternatywne fakty" - stwierdził. Gorzko podsumował również rządy byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa:

Kłamstwo stało się kolejnym narzędziem w arsenale szatana. Były prezydent okłamał nas ponad 30 tys. razy w trakcie swojej czteroletniej kadencji. Utrzymuje to tempo w trakcie obecnej kampanii odwetu. Ale w tych wszystkich kłamstwach nie jest w stanie ukryć swojej duszy. Atakuje słabszych, niszczy dary natury i okazuje brak szacunku, używając słowa "Pocahontas" jako obelgi

- stwierdził.
Przemówienie Roberta De Niro

Na koniec swojej przemowy De Niro stwierdził gorzko, że w tym momencie powinien podziękować organizatorom i firmie Apple za wyprodukowanie filmu, ale tego nie zrobi. "Naprawdę, jak śmieli zrobić coś takiego?" - podsumował, odbierając nagrodę. Na ten moment ani Apple, ani organizatorzy Gotham Awards nie skomentowali wystąpienia Roberta De Niro. 

REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekranu ze zwiastuna filmu "Czas krwawego księżyca" oraz filmu "Watch Robert De Niro deliver fiery anti-Trump Gotham Awards speech" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA