REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Robert Downey Jr. mówi o swoim powrocie do MCU. "Ta rola wybrała mnie"

Z tym odejściem fanom produkcji Marvela bardzo ciężko było się pogodzić. Śmierć filmowego Iron Mana była istnym strzałem prosto w serca oddanych widzów. Wiele osób podejrzewało, że superbohater w zaawansowanej technologicznie zbroi wróci jeszcze na kinowe ekrany. Sam Robert Downey Jr. twierdzi, że bardzo przywiązał się do roli i chciałaby kiedyś móc się jeszcze w niej sprawdzić. Jednak czy tak się wydarzy w najbliższej przyszłości?

09.04.2024
12:09
Robert Downey Jr. kiedy Iron Man wróci do Marvela
REKLAMA

Robert Downey Jr. już kilka lat temu, a dokładniej rok po premierze tytułu „Avengers: Koniec gry”, czyli w 2020 mówił, że powrót Iron Mana do MCU jest mało prawdopodobny, ale w pewnym sensie możliwy. Aktor twierdził wówczas, że wszystko może się jeszcze zdarzyć, więc nie wyklucza żadnej ewentualności. Podkreślił również, że czuje się dobrze z odejściem odgrywanej przez siebie postaci. Uważał, ze Marvel doszedł w końcu do momentu, w którym zaczynają próbować nowych rzeczy i chcą budować coś świeżego. Aktor zaznaczył, że osobiście jest zadowolony z kierunku, w jakim zmierzało wtedy uniwersum. Nie podał żadnych konkretnych informacji, ale powiedział, że plany dotyczące poszczególnych realizacji są rozbudowane. Tak było 4 lata temu. Jednak czy cokolwiek się od tego czasu zmieniło?

REKLAMA

Robert Downey Jr. o swoim powrocie do roli Iron Mana

Robert Downey Jr. udzielił niedawno wywiadu dla portalu Esquire. W zawodowym życiu aktora działo się ostatnio całkiem sporo, więc zdecydowanie miał o czym opowiadać. Odpowiadał więc na pytania dotyczące zdobytego przez niego pierwszego Oscara, za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Oppenheimer” Christophera Nolana. Mówił o tym, jakie uczucie towarzyszyło mu podczas odbierania statuetki oraz jak poradził sobie z oceniającymi spojrzeniami wszystkich ludzi obecnych na wydarzeniu. Oczywiście jedna kwestia nie mogła zostać pominięta. Dziennikarz poruszył temat powrotu aktora do roli ulubieńca fanów Marvela – Iron Mana. Zapytał się, czy jako artysta oscarowy, Robert Downey Jr. będzie w ogóle jeszcze chciał pojawić się w filmach superbohaterskich. Downey Jr. stwierdził, że ta postać jest już poniekąd częścią jego DNA. To rola wybrała jego, a nie on ją. Zaznaczył również, że nigdy nie można być pewnym, co wymyśli Kevin Feige, czyli aktualny prezes Marvel Studios. Podkreślił, że gdyby miał się z nim o cokolwiek zakładać, to z dużym prawdopodobieństwem by to przegrał.

Wróciłbym z radością. To zbyt integralna część mojego DNA. Ta rola wybrała mnie. Zawsze powtarzam, żeby nigdy, ale to przenigdy nie występować przeciwko Kevinowi Feigemu. To przegrany zakład. On zawsze wygra

- mówi Robert Downey Jr.

Jak na razie do jedyne informacje, jakie posiadamy. Na ten moment nie padło jeszcze żadne oficjalnie oświadczenie ze strony wytwórni. Jednakże wydaje się, że aktualnie Robert Downey Jr. wypowiada się nieco bardziej pozytywnie na temat swojego potencjalnego powrotu do MCU. Jest tutaj widoczny większy optymizm oraz entuzjazm. Z pewnością ciężko jest mu na stałe pożegnać się z rolą, z którą kojarzą go fani na całym świecie. Sam zaznacza, że mocno wpłynęła ona na jego życie, nie tylko pod względem zawodowym. Zobaczymy więc, co przyniesie przyszłość.

Filmy z serii Iron Man można oglądać na platformie Disney+.

Więcej o Marvelu czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Robert Downey Jr.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA