REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sarah Jessica Parker i Robert Downey Jr. tworzyli zgraną parę. W końcu gwiazdor przekroczył granicę

Są takie związki, które miały swój czas, lecz teraz mało kto o nich pamięta. Relacja Sarah Jessiki Parker i Roberta Downeya Jr miała miejsce, gdy oboje mieli zaledwie 18 lat. Zakochani do szaleństwa początkowo ukrywali swój związek, lecz w końcu zdecydowali się ujawnić. Tworzyli parę przez ponad siedem lat, jednak pewnego dnia Sarah Jessica Parker powiedziała dość. Co było powodem ich rozstania?

28.08.2023
16:41
Sarah Jessica Parker Robert Downey Jr.
REKLAMA

Mało kto pamięta, że Sarah Jessica Parker i Robert Downey Jr. spotykali się ze sobą. Aktorska para tworzyła związek przez siedem lat, później gwiazda "Seksu w wielkim mieście" związała się z aktorem i producentem, Matthew Broderickiem. Sarah i Robert, gdy się ze sobą związali, byli bardzo młodzi - mieli zaledwie 18 lat. Poznali się na planie filmu "Pierworodny". Byli wtedy wschodzącymi gwiazdami kina, w związku z czym nie uniknęli też ogromnego zainteresowania mediów i fotoreporterów. Jednak to nie ogromna medialność była przyczyną rozpadu ich związku, a uzależnienie od narkotyków i alkoholu ówczesnego partnera, Roberta Downeya Jr.

REKLAMA

Sarah Jessica Parker i Robert Downey Jr. tworzyli parę jak z obrazka

Na rozpad ich relacji wpłynęło również pochodzenie oraz wartości wyniesione z rodzinnego domu. Sarah Jessica Parker pochodziła z tradycyjnego domu, niespecjalnie się buntowała, nie zażywała narkotyków, natomiast alkohol piła bardzo sporadycznie. Robert z kolei pochodził z artystycznej, filmowej rodziny z liberalnym podejściem do wielu kwestii, również do używek.

Mimo różnic parze udało się stworzyć wspólny świat. Ich związek trwał siedem lat, lecz w pewnym momencie aktorka powiedziała basta. Nie mogła poradzić sobie z uzależnieniem ukochanego. Ostatecznie gwiazda "Seksu w wielkim mieście" podjęła decyzję o rozstaniu w 1991 roku, życząc Davidowi oczywiście zdrowia i odnalezieniu drogi do wyzdrowienia i szczęścia. W wywiadzie dla "The New Yorkera" Sarah Jessica podkreślała, że bardziej czuła się jak rodzic dla ukochanego, niż jak jego dziewczyna.

Ludzie wokół niego lekceważyli mnie, a ja starałam się zapewnić mu stabilizację. Dbałam o to, aby zjawiał się na czas, choć nierzadko sama odczuwałam złość i wstyd - mówiła Parker. Gdy odchodziła od ukochanego, miała mu powiedzieć: Będę modlić się, żebyś nie umarł. Robert Downey Jr. po rozstaniu kompletnie przestał sobie radzić. W 1996 roku został aresztowany za prowadzenie auta... nago. Mało tego, miał przy sobie pistolet, na który nie miał pozwolenia. Kilka miesięcy później trafił do więzienia. W późniejszych wywiadach podkreślał, że całkowicie się wówczas pogubił, za to jego ówczesna narzeczona była w porządku, choć nie do końca radziła sobie przecież z jego chorobą.

REKLAMA

Robert Downey Jr. wreszcie wyszedł na prostą.

Sarah była normalna, a ja całkowicie popieprzony - mówił. W 2003 roku aktorowi pomógł Mel Gibson, natomiast od tamtej pory Robert prowadzi w miarę ustabilizowane życie. Najgorsze były dla niego lata 90. gdzie miał problemy z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków, ale też z prawem. Przez kilkanaście miesięcy na przełomie 1999 roku i 2000 odsiadywał wyrok za szereg przestępstw orasz wykroczeń, na czele z posiadaniem kokainy, heroiny oraz ucieczkami z odwyków. Prywatnie jest w związku małżeńskim z Susan Levin. Para jest rodzicami syna syna Extona Eliasa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA