REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sony chce stworzyć film na podstawie anime "Robotech"

Sony Pictures nabyło prawa do anime "Robotech" i zamierza stworzyć na jego podstawie wysokobudżetowy film aktorski. Scenariusz do niego napisze Michael Gordon.

26.03.2015
10:17
Sony chce stworzyć film na podstawie anime Robotech
REKLAMA
REKLAMA

Sony chce przenieść na kinowe ekrany amerykańską wersję "Robotech", będącą luźną adaptacją trzech japońskich seriali animowanych wyprodukowanych w latach 1982-1984. Choć większość wątków została w niej zmodyfikowana względem pierwowzoru, trzon fabularny pozostał ten sam - na jednej z wysp Pacyfiku rozbija się statek kosmiczny nieznanego pochodzenia. Ludzkość wykorzystuje znajdujące się tam technologie by zbudować nowoczesne mechy bojowe, dzięki którym mogą stawić czoła inwazji najeźdźców z kosmosu.

REKLAMA

Filmowy "Robotech" ma być nowym blockbusterem Sony, który - jeżeli spełni pokładane w nim nadzieje - prawdopodobnie doczeka się kontynuacji. Jak zaznaczył producent Michael De Luca, uniwersum "Robotech" jest bardzo pojemne, dzięki czemu ilość możliwych w niej do opowiedzenia historii jest praktycznie nieograniczona.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy film miałby wejść na ekrany kin. Na razie trwają prace nad scenariuszem - odpowiedzialny za jego napisanie jest Michael Gordon ("300", "G.I. Joe: Czas Kobry").

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA