REKLAMA
29.12.2006
12:51
REKLAMA

Fani klasycznych japońskich gier fabularnych z pewnością kojarzą
doskonale serię Saiken Denestu, a na pewno już druga część cyklu
wydaną poza Japonią pod tytułem Secret of Mana. Powinna ich
ucieszyć zatem nowina, iż grupka niemieckich zapaleńców postanowiła
w oparciu o grafikę i po części też system serii SD stworzyć grę
MMORPG. Nazwali ją Seyken, a w wersje testową można zagrać po
zarejestrowaniu się na stronie projektu.

REKLAMA

Szczerze powiedziawszy dałem się w tą oto grę wciągnąć. Kruczek w tym, że na zaledwie kilka dni. Niestety autorzy chyba postawili już krzyżyk nad projektem, co niestety odbiło się tym, iż obecnie ciężko kogoś spotkać na jedynym dostępnym serwerze gry. Szkoda, zwłaszcza, że w pewnym momencie było tu nawet sporo polaków i masa ciekawych ludzi z całego świata. Powodowało to, że gra miała już namiastkę społeczności, skupiającej fanów starych konsol i growych klasyków.

REKLAMA

Seyken jednak nazbyt szybko ukazał się mocno ubogi. Moim zdaniem autorzy nazbyt wcześnie przyporządkowali jej numerek wersji w postaci 1.10. Na chwilę obecną gra od każdej strony ukazuje nam niedoróbki. Niektóre pozycje w menu nie działają, a na mapie trafić możemy na (dosłownie) białe plamy. Odwiedzane lokacje nie są też nazbyt zróżnicowane. Również strona internetowa gry to jedno wielkie niedociągnięcie, za co autorzy powinni dostać solidnie po uszach. Ja rozumiem, że wersja testowa, ale bez przesady.

Jedyne pozytywne, co wynika z ukazania się tej gry to fakt, iż pokazano jakim potężnym narzędziem jest język java. W grę tą można bowiem zagrać logując się na swoje konto przy użyciu ściągniętego klienta lub też… przeglądarki internetowej. Patent fajny dla osób, które np. nie mają co robić w pracy. ;) Nie zmienia to jednak faktu, iż niemieckie lenie powinny dostać soczystego kopa w krocze za zmarnowanie świetnego pomysłu i bezpodstawne podłechtanie nim fanów japońskich gier fabularnych, argh.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA