REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

DreamWorks i Netflix łączą siły. She-Ra i księżniczki mocy – zwiastun

Netflix wyraźnie wzmacnia ofertę seriali animowanych. Spośród dotychczasowych produkcji na platformie brakowało takich z kobiecymi bohaterkami. Zmieni się to wraz z premierą She-Ra i księżniczki mocy. Produkcja doczekała się pierwszego teasera.

10.09.2018
21:59
she ra zwiastun netflix dreamworks
REKLAMA
REKLAMA

She-Ra: Księżniczka mocy to popularny serial animowany z lat 80. Produkcja była spin-offem hitowego He-Mana. Pierwotna wersja serialu miała zdobyć widownię wśród młodych kobiet, ponieważ He-Man i władcy wszechświata oglądali niemal wyłącznie mężczyźni. Podobne podziały w dzisiejszych czasach mają coraz mniejsze znaczenie, ale wśród obecnych seriali animowanych Netfliksa próżno szukać takich, w których głównym bohaterem jest kobieta.

Jednym z niewielu seriali animowanych z kobiecą bohaterką są Rozczarowani. She-Ra i księżniczki mocy ma być za to serialem skierowanym wprost do kobiet.

Opublikowany zwiastun wprost nawiązuje do kultowych Czarodziejek z Księżyca.

Na trwającym nieco ponad minutę zwiastunie poznajemy Adorę, wychowującą się bez rodziców dziewczynę, która wkrótce pozna własną niezwykłą siłę. To właśnie jej alter ego będzie wojownicza księżniczka, She-Ra. Dziewczyna słyszy namowy miecza, który zachęca ją, by przyjęła swoje przeznaczenie. Następująca później transformacja szczególnie przypomina te znane z Czarodziejki z Księżyca (znacznie bardziej niż przemianę z oryginalnego serialu). She-Ra spotka na swojej drodze inne magiczne księżniczki i spróbuje powstrzymać Hordę dowodzoną przez Hordaka.

She-Ra i księżniczki mocy - kiedy premiera?

Serial powstał we współpracy Netfliksa i wytwórni DreamWorks Animation Television. Design Adory i sposób animacji wywołały sporo kontrowersji w internecie. Niektórzy fani komentowali, że bohaterka jest równie pociągająca i czarująca jak w oryginale.

REKLAMA

W odpowiedzi wiele mediów zarzucało części fandomu He-Mana seksizm. Twórca postaci She-Ra, J. Michael Straczynski zaznaczył jednak, że bohaterka jest przede wszystkim wojowniczką i jej wygląd miał służyć właśnie temu celowi.

Serial She-Ra i księżniczki mocy trafi na Netfliksa 16 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA